Hálaadás Napjának estéjén a Conseco Fieldhouse 18 435 nézője hálát adhatott a Jóistennek, hogy volt jegye az Indiana Pacers-Washington Wizards mérkőzésre, és láthatta a Magic Johnsont idéző újonc, a 23 éves Jamaal Tinsley parádés játékát. Az Iowa State egyetemről érkezett irányító 23 gólpasszal klubrekordot állított fel, emellett 19 pontot és 11 lepattanót - azaz tripladuplát - jegyzett a 110-103-as hazai győzelem közben.

Fotó: Reuters
21-et dobott, de Tinsleyt nem tudta tartani Davis

A Milwaukee Bucks szériában negyedik meccsét nyerte, és 8-1-es mérleggel vezeti a Keleti főcsoportot, pedig az Air Canada Centerben kellett fellépnie. A Toronto Raptors azonban valahogy nem úgy muzsikál, ahogy elvárnák tőle. Vince Carter ugyan 26 pontot szerzett, de a sorsdöntő negyedik negyedben öt dobásából csak egy volt jó.

Visszatért a nyerő vágányra a New Jersey (9-3), amely a Clippers otthonából távozott győzelemmel. Jason Kidd is tripladuplát ért el, akárcsak Tinsley a kontinens túlsó oldalán.

Eredmények:

Indiana Pacers - Washington Wizards 110-103
Legjobb dobók:
J. O'Neal 28, Tinsley 19 (11 lep., 23 assz.), R. Miller, Rose 15-15, ill. Jordan 21 (8/26 mezőnyből), H. Davis 21 (6/10 tripla), Hamilton 19, Laettner 19 (15 lep., 7 assz.)

Los Angeles Clippers - New Jersey Nets 90-95
Ld.:
Van Horn 34 (12 lep.), Harris 19, Kidd 16 (12 lep., 11 assz., 3 lopás), Martin 16, ill. Brand 23 (16 lep.), Q. Richardson 20

Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 75-78
Ld.:
Carter 26 (8 lep., 5 assz., 2 lopás, 3 blokk), Childs, J. Williams 10-10, ill. Robinson 19, Cassell 16, Allen 13