A házigazda Szolnok nyerte a férfikosárlabda-bajnokság 11. fordulójának - egyik - rangadóját a Körmenddel szemben, Nyíregyházán győzött a Zalaegerszeg.

Férfikosárlabda-NB I, 11. forduló
Mol Szolnok - Marc-Körmend 80-72 (19-21, 21-20, 22-14, 18-17)
Olaj-csarnok, 1700 néző
vezette: Hartyányi, Bodnár
Szolnok: Maljkovic 6/6, Pavlovic 12/9, VUKICEVIC 23/9, Orosz 6, LAPOV 19. Csere: Trepák 7, MÉRÉSZ CS. 7, Cziczás. Edző: Goran Miljkovic.
Körmend: NÉMETH 31/12, Trummer 3/3, Madison 8/3, Mujanovic 2, EDMONDSON 20/6. Csere: Zsebe 2, Grebenár 6. Edző: Patonay Imre.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9-4, 12. p.: 19-28, 15. p.: 34-32, 18. p.: 36-38, 25. p.: 48-47, 28. p.: 56-53, 33. p.: 65-59, 36. p.: 76-73, 38. p.:74-70.
Kipontozódott: Maljkovic (16.), Grebenár (33.), Orosz (34.), Trummer (34.)

Először a vasi tábor ugrott talpra, mikor Edmondson hatalmasat zsákolt. Talán ők sem gyanították, hogy csaknem öt percet kell várniuk következő mezőnykosarukra. Szerencséjükre a négy dél-szláv kosarassal és Orosszal felálló hazaiak ugyanis rendre kihagyták ziccereiket. Ráadásul Lapov összekülönbözött Bodnár játékvezetővel, a dolgot Miljkovic edző oldotta meg, aki gyorsan lecserélte a centert. Ezt követően Pavlovic dobott egy triplát, amelyre Edmondson kétszer, illetve Madison egyszer válaszolt az első negyed végén. Remekül kezdték a második felvonást is a vendégek, hiszen Grebenár centergóljaival 9 ponttal meglógtak vendéglátóiktól (19-28). Pedig még csak a 12. percben járt az óra mutatója. Mire azonban újabb három perc eltelt, a nyugodtabbnak tűnő Lapov palánk alatti teljesítményének, valamint Pavlovic és Maljkovic tripláinak köszönhetően egyenlítettek a Tisza-partiak. Igen ám, de a jól játszó Maljkovic szinte észrevétlenül kipontozódott, pedig az irányító jól fogta odáig Némethet. Nehezen viselte a nagy érvágást a hazai legénység, Németh pedig elkapta a fonalat és szórta a pontokat, szerencsére Vukicevic sem volt rest, így csak egy ponttal ment a Körmend a szünetig.

A térfélcserét követően óriási kapkodás indult, eszméletlen sok volt az eladott labda mindkét oldalon, egymás hibáiból éltek a felek. A folytatásban folytatódott a Németh-Vukicevic pontpárbaj, míg utóbbinak akadtak partnerei, addig a válogatott hátvéd egyszemélyes csapatnak tűnt. A hajrában már tíz ponttal is vezetett a Szolnok, a Körmend nem adta föl, de a higgadttabb végjátékot produkáló hazaiak már nem adták ki kezükből a győzelmet.

Goran Miljkovics: - Csapatunk erejét mutatja, hogy Maljkovic kiválását követően is megszereztük a győzelmet a rangadón, szurkolóink hathatós támogatásával.

Patonay Imre: - Vérbeli csatát láthatott a közönség, nem vagyunk még igazán összeszokva, ami meglátszott a teljesítményünkön. Mindössze Németh és Edmondson teljesítményét tudom kiemelni.