A bajnoki címre is esélye Mol Szolnok együttese hazai pályán ellentmondást nem tűrő játékkal gázolt át a kiesés ellen küzdő MAFC-on.

Mol Szolnok - MC MAFC 106-71 (25-7, 27-21, 30-21, 24-22)
Olaj-csarnok, 1200 néző
v.: Szabó Gy., Kóthay.
Mol Szolnok: Maljkovic 14/3, PAVLOVIC 17/9, VUKICEVIC 16/6, Orosz 9, LAPOV 33. Csere: Mérész Cs. 1, TREPÁK 12, Cziczás 4, Szarvas, Rusznák. Edző: Goran Miljkovic.
MAFC: Ehlers 20/3, KANGYAL 24/3, Bakonyi, Fülöp 7, CURLEY 17. Csere: Kecskés, Cseszlai 3/3, Hartwich. Edző: Mészáros István.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 11-4, 13. p.: 29-14, 17. p.: 38-25, 24. p.: 62-36, 29. p.: 78-38, 33. p.: 93-52, 37. p.: 100-65.

Szépen kivitelezett akcióik révén látványos kosarakat értek el a szolnokiak a találkozó elején. Ennek megfelelően közönségük is hamar dalra fakadt kedvenceik sziporkázása láttán. Jogos volt az éljenzés, ugyanis minden szinten ellenfele fölé nőtt már az első percekben a nagy kedvvel
játszó hazai legénység.

Természetesen nem csak támadásban, hanem védekezésben is remekeltek a piros-feketék, ugyanis mindössze hét pontot engedélyeztek vetélytársuknak az első negyedben. Olyannyira jól védekeztek Maljkovicék, hogy a műegyetemisták gólzsákja, Ehlers mindössze a 12. percben dobta első dupláját.

A folytatásban Kangyal ügyes megmozdulásaival némileg faragtak a hátrányukból a lelkes fővárosiak, ám a félidő vége ismét a molosok perceit hozta.

A szünet után futottak és dobtak a csapatok, a Szolnok azonban rendezte védekezését és látványos támadójátékkal, immáron 40 pontra növelte a felek közötti különbséget. A harmadik játékrészben különösen a Pavlovic-Vukicevic-Orosz trojka villogott, velük nem tudtak mit kezdeni a fővárosiak.

A záró negyedben Lapov húzta magával a többieket, mind támadásban, mind védekezésben remekelt a horvát center, sőt az ő nevéhez fűződik a bűvös századik pont.

Goran Miljkovics: "Kitűnő, közönségszórakoztató játékot nyújtott csapatunk, gratulálok nekik."

Mészáros István: "Körülbelül ennyi a különbség egy bajnokesélyes, és egy bennmaradásért küzdő gárda között."