Vereséggel folytatta szereplését a nőikosárlabda-Euroligában a Pécsi VSK. Rátgéber László együttese hazai pályán kapott ki a címvédő francia Bourges-tól.

Euroliga, A csoport, 7. forduló:
MiZo-Pécsi VSK - Bourges 44-50 (12-11, 15-13, 14-16, 3-10)
Pécs, 5000 néző. V.: Sahin (török), Kovacic (szlovén)
MiZo-Pécsi VSK: Ujvári 2, Iványi 5/3, Csák 4, Tuvics 11, Pechova 2. Csere: Károlyi 16/9, Kalmár Nagy 2, Mahoney 2, Keller, Delmis. Edző: Rátgéber László
Bourges: Aleliunaite 4, Souvre 3/3, Korstine 5, Antibe 13, Melain 15/9. Csere: Poto, Drljaca 10, Dijon. Edző: Olivier Hirsch
Kipontozódott: Drljaca (40.), Károlyi (40.)
Az eredmény alakulása: 8. perc: 12-8, 15. perc: 17-17, 24. perc: 32-32, 34. perc: 41-46, 36. perc: 43-48.

Nem hiába féltek a pécsiek a tavalyi Euroliga-győztestől, ki is kaptak tőle. Csak az utolsó negyed döntött a vendég franciák javára, abban a játékrészben rendkívül gyenge teljesítményt nyújtva csupán négy pontot értek el a hazaiak. A vasutasoknál csak Károlyi és Tuvics játszott jól, a franciák egységesebbnek tűntek.

A MiZo-Pécsi VSK öt győzelemmel és két vereséggel a harmadik helyen áll a csoportjában. Legközelebb január 16-án játszik, Franciaországban, az Aix-en-Provence vendégeként.

Rátgéber László: "Ezt a meccset a palánk alatt veszítettük el, egyszerűen nem tudtunk pontot dobni. A kulcsembereink nem brillíroztak, a 4-es posztunk pedig mintha nem is lett volna."

Olivier Hirsch: "Ez a találkozó a védekezésről szólt, ebben a műfajban pedig most mi voltunk a jobbak."