December 21-én még 12-15 volt a Utah Jazz mérlege, ám azóta nyolc meccséből hetet megnyert a téli olimpia városának csapata, a legutóbbit csütörtök este, 83-79-re a Houston ellen, és már 19-16-os mutatóval biztos playoff-szereplő. Karl Malone most is hozta a maga biztos 30 pontját és 10 lepattanóját, mégis 72-77-ről kellett hajráznia a csapatnak.

Néhány napja visszatetsző írás olvasható az ESPN honlapján, melyben Malone-t az első helyre teszik azon a listán, amely a visszavonulásra - szerintük - megérett sportolókat sorolja fel.

De hát kit zavar, hogy a "Postás" már majdnem 39 éves, amikor továbbra is remekül játszik?! Malone három negyeden keresztül nem jutott el a büntetővonalra - ez volt a vendégek játékstratégiája -, a negyedikben viszont tíz szabaddobást kísérelhetett meg, és ebből a tízből 8 sikerült. Ez döntött. No meg az, hogy Steve Francist, a Houston gólzsákját kiállították a harmadik negyedben, mert lekönyökölte Stocktont.

Phoenixben győzött a Memphis, ez bombameglepetés. Pau Gasol, a katalán csodagyerek 31 ponttal karriercsúcsot ért el, leblokkolt ezen felül 5 dobást, és kulcsszerepet játszott a 19-4-es befejező rohamban, amellyel megfordította a meccset a Grizzlies. A Suns sorozatban ötödik vereségét szenvedte el.

Eredmények:
Dallas Mavericks - New York Knicks 111-89
Legjobb dobók:
Nowitzki 29 (13 lepattanó), Nash 14 (10 assziszt), Tim Hardaway 13 (5 assziszt, 4 labdaszerzés, 2 blokk), ill. K. Thomas 21, O. Harrington 17

Miami Heat - Portland Trailblazers 85-92
Ld.:
E. Jones 25, Mourning 16, R. Strickland 13, ill. Wells és R. Wallace 23-23, Stoudamire 20

New Jersey Nets - Los Angeles Clippers 108-89
Ld.:
Kittles 18, MacCulloch 17, Jefferson 13, Martin, J. Collins, A. Williams 12-12, Kidd 7 (9 lepattanó, 11 assziszt, 2 labdaszerzés), ill. Odom 14, Brand 13, Olowokandi 12, McInnis 11

Denver Nuggets - Cleveland Cavaliers 96-91
Ld.:
Lafrentz 29 (10 lepattanó, 3 assziszt, 4 blokk), Van Exel 26 (11 assziszt), Bowen, Lenard és A. Johnson 10-10, ill. L. Murray 17, A. Miller 15

Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 98-102
Ld.:
Marion 24 (17 lepattanó), Rogers 16, Marburs 13, A. Hardaway 12, ill. Gasol 31 (7 lepattanó, 5 blokk), J. Williams és Swift 16-16 (utóbbi 10 lepattanó), Battier és Massenburg 15-15

Utah Jazz - Houston Rockets 83-79