A nőikosárlabda-NB I vasárnapi mérkőzésén a MiZo-Pécsi VSK hazai pályán könnyedén győzte le a Soproni Postást:

Nőikosárlabda-NB I, A csoport
MiZo-Pécsi VSK - Soproni Postás 80-47 (26-12, 18-12, 21-12, 15-11)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 2500 néző. V.: dr. valovics, Nagy II. L.
MiZo-Pécsi VSK: Iványi 8/6, CSÁK 15/3, TUVICS 17, PECHOVA 16, KÁROLYI 5/3. Csere: Keller, Ujvári 8/3, Delmis, Kalmár Nagy 5, Burgmann. Edző: Rátgéber László.
Soproni Postás: Najdenova 3/3,Fodor, Slijakova 9/3, Sauer 14/3, Csákány 8. Csere: Ambrus 5, Russai 4, Englert 4. Edző: Meszlényi Róbert.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 4-4, 5. perc: 15-6, 16. perc: 39-18, 25.perc: 56-29, 34. perc: 73-42.

Bár tartottak a pécsiek a mérkőzéstől, de utólag kiderült, indokolatlan volt az aggodalmuk, mert a Soproni Postás fásultan,sok hibával kosarazott. Sokat elárul a vendégek játékáról, hogy egyik negyedben sem tudtak 12 pontnál többet dobni. Ugyan a MiZo játéka sem volt hibamentes - néhány "homály" is becsúszott - ennek ellenére fölényes győzelmet aratott a hazai gárda, amelyben játszott a csapat friss szerzeménye, az amerikai Shea Mahoney. Vele kapcsolatban Rózsa Gábor szakosztály-igazgató elmondta, hogy tárgyalásban vannak a tengerentúli játékos menedzserével, mert lejárt Mahoney kéthetes pécsi próbaideje, és a szerződését csak új feltételekkel véglegesítenék a pécsiek.

Rátgéber László: "A Soproni Postás nagyszerű csapat, Meszlényi Róbert kitűnő szakember, ezért az idei első győzelmünket nagyra értékelem.

Meszlényi Róbert: "A csapatomban rengeteg gyenge egyéni teljesítmény akadt. Úgy érzem, csütörtök óta a kosárlabda-szabályok némileg megváltoztak, de erről mi nem értesültünk.