A nőikosárlabda-NB I pénteki mérkőzésén  a Szolnok hazai pályán könnyedén verte a tartalékos BEAC-ot.

Nőikosárlabda-NB I, A csoport, 11. forduló
Szolnoki MÁV-Coop SE - BEAC-Siemens 86-45 (24-13, 19-9, 25-21, 18-2)
Olaj-csarnok, 300 n. v.: Földházi, Hegedűs.
Szolnok: Owens 3/3, Csontos 5, SZŐKE 15/3, Farmer 10, PEROVICS 24. Csere:Németh B. 7/3, KONCZ 16, Bujdosó 2, Hegedűs 4, Berkó. Edző: Palkovits Tamás.
BEAC: Horváth 13/6, Izsák 7/3, Klucsik 6, Németh M., Kovács K. 5/3. Csere: Somogyi, Orsó, TIBA 12/6, Muraközy, Köllő 2. Edző: Tapodi Péter.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 9-8, 15. p.: 35-15, 26. p.: 55-31, 33. p.: 72-43, 38. p.: 80-45.
Kipontozódott: Németh M. a 37., Klucsik a 40. percben

Három meghatározó játékosa, Bíró, Halmos és Pénzes nélkül, juniorkorú csapattal érkezett a BEAC Szolnokra. Az alacsonyabb vendégek kezdtek jobban, a harmadik percben vezettek 8-4-re, ám ezzel el is lőtték puskaporukat. Az alaposan belelendült szolnokiak öt perc alatt 20-0-ás etapot produkálva szöktek a fővárosiak elől. A folytatásban a nagy magassági fölényben lévő szolnokiaknak nem okozott gondot a kosárszerzés, különösen a palánk alól. A tekintélyes különbség ellenére sem hagyta magát az egyetemista csapat, ám fáradozásuk csupán a tisztes helytálláshoz volt elég.

A szolnokiak soraiban már a második negyedben minden egyes játékosnak lehetőséget adott Palkovits edző, közülük különösen a hazai pályán bemutatkozó Koncz Judit remekelt. A szünet után egy kissé szorosabb lett a találkozó, mert Farmerék nem figyeltek a védekezésre. A záró felvonásban viszont roppant szigorúnak bizonyultak a kék-sárgák, mindezt bizonyítja, hogy mindössze két pontot engedélyeztek vetélytársuknak. A fiatal játékosokból álló BEAC nem állította komoly próbatétel elé a vendéglátókat, akik számára majd a szerdai Szekszárd elleni Magyar Kupa negyeddöntő mérkőzés lesz az igazi értékmérő.

Palkovits Tamás: "A harmadik negyed kivételével nagyon jól védekeztünk, végül is kiváló csapatmunkával, magabiztosan nyertünk."
Tapodi Péter: "Korrekt játékvezetés mellett megérdemelten győzött a jóval erősebb játékosállománnyal rendelkező szolnoki csapat."