Amióta Michael Jordan utoljára pályára lépett Chicago Bulls mezben - egészen pontosan 1998. június 14-én -, a hatszoros bajnokcsapat összmérlege három és fél szezon alatt 53 győzelem és 199 vereség. Ha jól belegondolunk, ez az adat jobban bizonyítja Jordan nagyságát, mint a Bikák mezében megszerzett hat bajnoki aranygyűrű. Akárhogy is, ma délben - helyi idő szerint 12, nálunk 19 órakor - Jordan először fut ki a United Center parkettjére ellenfélként. Nemcsak a Szeles Város, hanem az egész világ kíváncsian várja a történelmi pillanatot.

Igaz, hogy a figyelem megoszlik Jordan vendégjátéka és a délután fél négykor kezdődő Chicago Bears-Philadelphia Eagles NFL-playoff mérkőzés között, de semmi gond, még időben átérhetnek a szurkolók a United Centerből a Soldier Fieldre. A vendég Wizards 18-18-as mérleggel várja a presztízsderbit, a Bulls 8-30-cal, de a fővárosiak négyet buktak zsinórban, a Bikák viszont legutóbb megszerezték első idegenbeli győzelmüket - Atlantában. A Wizardsban újra pályára lép a sérüléséből felépült Christian Laettner, "Rip" Hamilton viszont még mindig nem egészséges.

Csütörtökön megszakadt a középnyugati csoportot vezető Minnesota kilenc meccsen át tartó veretlensége, méghozzá az amúgy gyengélkedő Phoenix otthonában. Így most Nyugaton Sacramento (30-9), Lakers (27-9), Minnesota (28-10), San Antonio (27-10), Dallas (27-12) a sorrend. A győztes kosarat a hosszabbítás lejárta előtt 4,5 másodperccel dobta Stephon Marbury egy tripla formájában. Pedig egész este borzalmasan célzott, 28 próbálkozásából csak minden negyedik - azaz nyolc - talált célba.

A Királyok ismét ontották a pontokat, s most tényleg az NBA királyai: ők vezetik a tabellát. Ráadásul tizenegy meccset nyertek szériában, amire egyetlen más csapat sem volt képes ebben az idényben. Hazai mérlegük 22-1, ami szintén a legjobb. Hét hazai kosaras dobott tíznél több pontot az Arco Arenában.

Steve Francisnek elmúlt a migrénje - ami miatt ki kellett hagynia a Houston legutóbbi meccsét -, és ezzel Rudy Tomjanovich edző fejfájása is a múlté: a Rockets idegenben győzte le a Bostont Francis karrierje negyedik tripla-duplájának köszönhetően. A 24 éves hátvéd 26 pontot, idénycsúcsot jelentő 15 lepattanót és 10 gólpasszt jegyzett. A csapat mérlege 12-9 Francisszel és 1-17 nélküle. Ennyit Steve fontosságáról...

Denverben 56-43-as vezetést szerzett a Seattle a harmadik negyed közepére, akkor azonban felpörögtek az események. S mire elszállt a füst és kitisztult a levegő, már 81-63-ra a Nuggets vezetett... Csinált a csapat egy 38-7-es sorozatot, és a meccset is megnyerte.

A Milwaukee sorozatban hatodik mérkőzését nyerte, méghozzá úgy, hogy 42 pontot dobott a negyedik negyedben. Sam Cassell az utolsó percben hét pontot szerzett.

Eredmények:
Sacramento Kings - Golden State Warriors 121-97
Legjobb dobók:
Webber 26, Stojakovic 20, Christie 16, B. Jackson 13, Türkoglu és Bibby 12-12, Divac 11, ill. Jamison 24, J. Richardson 19, Fortson 15 (14 lepattanó), Hughes 11

Los Angeles Clippers - Cleveland Cavaliers 109-103
Ld.:
Brand 24 (11 lepattanó, 3 blokk), Q. Richardson 22, Olowokandi 19 (11 lepattanó), ill. L. Murray 24, A. Miller 24 (4 lepattanó, 10 assziszt, 2-2 labdaszerzés., blokk), Ilgauskas 16, Ju. Jones 14

Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 103-100 (hosszabbítás)
Ld.:
Marion 26 (10 lepattanó), Marbury 23 (8 lepattanó, 8 assziszt), Outlaw, Voskuhl 12-12, Rogers 11, ill. Garnett 32 (14 lepattanó, 6 assziszt), Billups 26, Szczerbiak 22, Peeler 10

Denver Nuggets - Seattle SuperSonics 96-90
Ld.:
Lenard 27. A. Johnson és B. Ryan 18-18 (utóbbi 12 lepattanó), Z. Hamilton 12 (16 lepattanó), ill. Payton 25, R. Lewis 19, D. Mason 16, Baker 15

Milwaukee Bucks - Orlando Magic 115-110
Ld.:
Allen 28, Cassell 26, T. Thomas 22, Redd 15, Ham 13, ill. M.Miller 25, McGrady 22, Armstrong 18, Grant 17

Boston Celtics - Houston Rockets 101-104
Ld.:
Pierce 38 (11 lepattanó), Walker 25 (11 lepattanó), E. Strickland 15, ill. Francis 26 (15 lepattanó, 10 assziszt), Mobley 21, Griffin 19 (10 lepattanó, 5 blokk), Cato 14 (12 lepattanó)

Indiana Pacers - Detroit Pistons 93-96
Ld.:
J. Rose 31, R. Miller 20, Foster 13, ill. Stackhouse 32 (7 lepattanó, 8 assziszt, 2 labdaszerzés), C. Robinson 27, D. Jones 13

Toronto Raptors - New Jersey Nets 89-77
Ld.:
Carter 23, A. Davis 17, Curry 15, A. Williams, K. Clark 10-10, ill. Kidd 19, Martin 14, Van Horn 13, Jefferson 11, Kittles 10