Mind a férfi, mind a nőikosárlabda-NB I szombati mérkőzésein kizárólag hazai győzelmek születtek. A Szolnok pontokban szegény mérkőzésen kerekedett felül a szombathelyi Falcón.

Férfikosárlabda-NB I, 16. forduló:
Mol Szolnok - Falco KC 64-55 (11-10, 19-12, 22-18, 12-15)
Szolnok, Olaj-csarnok, 1500 néző
vezette: Váradi, Földházi.
Szolnok: Maljkovics 9/6, PAVLOVICS 11/6, Vukicsevics 9/3, OROSZ 16, LAPOV 10. Csere: Mérész Cs. 7/6, Trepák 2, Szarvas. Edző: Goran Miljkovics.
Falco KC: Kálmán 7/3, Dénes 3/3, PANKÁR 16/12, Wiley 9/6, TARLE 14. Csere: Henrik, Gráczer 6/3. Edző: Szrecsko Szekulovics.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-2, 8. p.: 11-7, 13. p.: 18-15, 18. p.: 30-19, 23. p.: 37-31, 27. p.: 46-35, 37. p.: 62-52.

Két hónap után szerepelt ismét hazai pályán a szolnoki csapat, természetesen színültig megtelt a kisebb tiszaligeti csarnok. (A jelenleg korszerűsítés alatt álló körcsarnok - ahol majd 3000 ember szurkolhat a kosármeccseken - átadására március 23-án kerülhet sor.) A vendégektől Alexe sérülés miatt hiányzott, míg a hazaiaknál Lapov és Orosz is vállalta a fellépést.

Nehezen indult be a pontgyártás, hadilábon álltak a csapatok a célzással. Egyik oldalon sem nagyon ment a játék, majd két percre meg is állt: a szolnoki közönség egy része gúnyolni kezdte a vendégek játékosát, Kálmán Lászlót, ezért Váradi bíró először csak figyelmeztetett, majd megszakította a mérkőzést. A huzavonát követően a hazaiaknak jött ki jobban a lépés, Mérész és Lapov találataival szöktek meg vetélytársuktól a szünetig.

A térfélcsere után triplákkal operált a Falco, s ezzel némileg közelebb került a jobbára ziccereket szóró vendéglátókhoz. Kapcsolt azonban a Szolnok, és jó védekezés mellett Pavlovics és Vukicsevics kosaraival 10 pontra növelte a különbséget, amely zárónegyedben sem csökkent.

Továbbra is védekezésben remekelt mindkét együttes, különösebb izgalomra nem volt ok.

Goran Miljkovic: "Sok hibával játszottunk, ám a játék képe alapján reális különbség született."

Srecko Sekulovic: "Jól védekezett mindkét csapat, támadásban tőlünk nagyon hiányzott Alexe, és látszott, hogy Kálmán sem érte még utol magát."