Huszonhárom éve nem állt ilyen jól a Washington Wizards csapata az All-Star meccs szünetében, mint most. Sorozatban ötödik, legutóbbi nyolc meccsén hetedik győzelmét aratta a fővárosi gárda, midőn 108-101-re legyőzte a listavezető Sacramento Kings együttesét az MCI Centerben. Ezzel 26-21-re javult Michael Jordanék mérlege, egy olyan szezon derekán, amely értékét tekintve vetekszik a Chicago Bulls bármelyik bajnoki menetelése közül a hatból.

Fotó: EPA
Jordannal egyszerűen nem bírnak a fiatalok: ezúttal Doug Christie nézte közelről a mágiát

"Egyszer, még régen, egy barátom azt mondta nekem, hogy a lovak sebességét nem stopperórával mérik, hanem a versennyel. Van, akiből a verseny többet kihoz, mint a valós tudása, van, akiből jóval kevesebbet. A mi játékosaink kivétel nélkül az első kategóriába tartoznak, Popeye Jones például nyugodtan átvehetné a helyemet a vasárnap következő All-Star mérkőzésen" - mondta a veterán világklasszis.

A 205 centis Jones - aki estéről estére nála magasabb és nehezebb kosarasokkal veszi fel a küzdelmet a palánkok alatt - mind a 8 mezőnykísérletét a helyére küldte, 18 pontot és 15 lepattanót jegyzett. Richard Hamilton 33 (14/27), Jordan 25 (12/30) pontot szerzett, továbbá 6 lepattanót, 9 gólpasszt és egy labdalopást.

A Wizards kezdettől fogva felvette a kesztyűt a négy meccsből álló túráját befejező, s ekként kissé fáradt Királyokkal szemben. Az első negyedben dobott 35 hazai pont idénycsúcs volt. A vendégcsapat a harmadik negyedben ledolgozta 15 pontos hátrányát, de az utolsó szót megint Jordanék mondták ki. Az sem volt elég a kaliforniaiak győzelméhez, hogy hat játékosuk dobott legalább tíz pontot.

Amilyen jól dobtak a csapatok Washingtonban, olyan pocsékul céloztak a torontói Air Canada Centre-ben. A Raptorsnek 33 százalékos teljesítmény is elég volt a győzelemhez a mély gödörbe csúszott San Antonio ellen, amely 23,9 százalékkal célzott mezőnyből! A hosszabbításban született hazai győzelemre ráillik a pürrhoszi jelző: Vince Carter, a hazaiak szupersztárja a második negyed végén combizomhúzódást szenvedett, végleg kiállt, s nemcsak a vasárnapi All-Star meccset lesz kénytelen kihagyni, hanem még legalább négy bajnokit is. Alig van már ép játékosa Lenny Wilkens edzőnek: Hakeem Olajuwon, Morris Peterson és Tracy Murray után most Carter és Dell Curry is kidőlt a sorból.

Carter kapta a legtöbb szavazatot a szurkolóktól. Hogy ki kerül a helyére a keleti kezdőötösben, azt csak később dönti el David J. Stern, az NBA igazgatója. A nagylábujját ízületi gyulladás miatt fájlaló Shaquille O'Neal (Lakers) helyettese Elton Brand lesz a Los Angeles Clippersből.

Eredmények:
Washington Wizards - Sacramento Kings 108-101
Legjobb dobók:
Hamilton 33, Jordan 25, Jones 18 (15 lepattanó), Whitney 15, ill. Webber 21, Stojakovic 16, Bibby és Divac 14-14, Christie 12, B. Jackson 11

Detroit Pistons - Los Angeles Clippers 105-92
Ld.:
Stackhouse 17, D. Jones és Williamson 15-15, C. Robinson 12, B. Wallace és J. Barry 11-11 (előbbi 15 lepattanó), Atkins 10, ill. Brand 25 (12 lepattanó), McInnis 23, Maggette 18, Q. Richardson 16

Charlotte Hornets - Philadelphia 76ers 93-100