Hazai pályán negyvenhét ponttal verte a GYSEV a Szegedet, a Diósgyőr pedig szintén hazai pályán 82-68-ra nyert a Szolnok ellen a nőikosárlabda-NB I szombati játéknapján.

Nőikosárlabda-NB I, 14. forduló
GYSEV-RINGA - Szeviép Szeged 86-39 (27-8, 12-3, 25-11, 22-17)
GYSEV:
Török 5/3, ZIRKOVÁ 15/3, BALOGH 24/6, KOVACOVA 20, Vilipics 3. Cs: Eördögh 7, Seres 7/3, Dénes 2, Szentkirályi, Horváth 2. Edző: Farkas Sándor
Szeged: Madaras, Donkó 4, Mészáros 10/6, Mirkov 13, VARDA 12. Cs. Szopkó , Jex. Edző: Antal András

Alig telt el öt másodperc és megkapta első NB I-es kosarát Antal András, a szegediek - a menesztett Király Sándor helyett kinevezett - új szakvezetője, a pontokat Kovacova szerezte. Erre Mészáros még válaszolt, aztán "szlovák percek" következtek, az első tíz hazai pontot Zirková és Kovacova szerezte. Később csatlakozott a kosárgyártókhoz Balogh is, a szegediek következő mezőnykosarát Donkó szerezte, amellyel 17-8-ra alakította az eredményt. Az első negyedben közel húszpontos előnyre tett szert a GYSEV, ezzel el is döntötte a találkozót, amely a hátralévő harminc percben alacsony színvonalú, sok hibával tarkított játékot hozott.

Farkas Sándor (GYSEV): "Adtam két nap pihenőt a lányoknak. Többet, jóval többet vártam..."

Antal András (Szeged): "Célunkat elértük, hiszen ötven ponton belül maradtunk a bajnokesélyes otthonában. Rosszul dobtunk és a faultarány elég nyomasztó volt ránk nézve, tehát szorosabb is lehetett volna a végeredmény."

Edzőcsere a GYSEV riválisánál

Edzőt váltott a GYSEV-vel azonos Euroliga-csoportban szereplő, továbbjutásra is esélyes Parma női kosárlabdacsapata. Az olaszok menesztették Paolo Rossi vezetőedzőt, s helyére Miodrag Veskovicot szerződtették. A jugoszláv szakember korábban irányította már a Hemofarm Vrsacot - melyet a Soproni Postás február hatodikán búcsúztatott a Ronchetti-kupa nyolcaddöntőjében - és tevékenykedett a szintén Euroliga-résztvevő spanyol Valenciánál is. A GYSEV csütörtökön 20.30 órakor lép pályára Parmában.

Megtalálta önmagát a Diósgyőr

Diósgyőri KSK - Szolnoki MÁV-Coop SE 82-68 (18-18, 19-20, 22-16, 23-14)
Miskolc 1100 néző
vezette: dr. Páli, Vétek
Diósgyőr: Brosovszky 8/6, SZLIMÁK 17/9, BALOGH G. 14/6, Emeagi 7, RADNÓTI 23. Csere: Jarrett, Bukovszki, ANDÓ 13, Edző: Vertetics István
Szolnok: Owens 2, Koncz 3/3, SZŐKE 16/6, Farmer 12/3, Perovics 11. Csere: CSONTOS 15, Németh, BUJDOSÓ 9, Hegedűs. Edző: Palkovits Tamás
Az eredmény alakulása: 6. p.: 12-9, 15. p.: 24-28, 19. p.: 31-36, 28. p.: 52-49, 33. p.: 78-66
Kipontozódott: Balogh G. 34. p.

Nagy várakozás előzte meg mindkét részről a mérkőzést, amely az alapszakasz negyedik, vagy ötödik hely végső elérése szempontjából volt lényeges. A hazaiakat fűtötte a visszavágás az októberi huszonnégy pontos Tisza-parti vereségért.

Az első öt perc Balogh kosarainak köszönhetően a DKSK-é volt, ám nem adták fel a vendégek, és Perovics vezérletével felzárkóztak, az utolsó percekben Szőke öt pontjával egyenlítettek. A folytatásban továbbra is szervezetten és agresszíven védekeztek a vendégek, Csontos és Bujdosó pontjaival átvették a vezetést. A szívós diósgyőriek azonban csaknem kiegyenlítettek a félidő végéig.

A harmadik negyed első két perce Szőke kosaraival indult (39-47), de ezt egy négyperces szolnoki rövidzárlat követte, amit Radnótiék ügyesen használtak ki, és innentől már nem adták ki a kezükből a vezetést. Az utolsó játékrész elején csak a hazaiak dobtak pontot, ellenfelük játéka szétesett, melynek eredményeként a harmincötödik percben már tizenhat ponttal vezettek a piros-fehérek. Innentől már csak a a különbség volt kérdéses. A szünetet követően sokkal jobban játszott ellenfelénél a diósgyőri hölgykoszorú, és biztosan győzött.

Vertetics István (Diósgyőr): "Az első két negyedben idegesen játszottunk, a második félidőben megtaláltuk önmagunkat, és biztosan hoztuk a mérkőzést".

Palkovits Tamás (Szolnok): "A második félidőben gyengék voltunk a lepattanók megszerzésében, támadásban többször kapkodtunk, amely megbosszulta magát."