A nőikosárlabda-bajnokság 15. fordulójában a házigazda tiszapartiak biztosan verték az ASE-t.

Nőikosárlabda NB I, A csoport, 15. forduló:
Szolnoki MÁV-Coop - Atomerőmű KSC 72-57 (15-12, 25-9, 17-11, 15-25)
Olajcsarnok, 600 néző
vezette: Szamos, Hegedűs
Szolnok: OWENS 11/6, Koncz 4, Hegedűs, FARMER 17/6, PEROVIC 16. Csere: SZŐKE 18/12, Csontos 3, Bujdosó, Berkó 3/3. Edző: Palkovits Tamás
Szekszárd: Bulatova 11/9, Szemerédi 4, Nyírő 2, Kajdacsi 6, VUKOVICS 9. Csere: DARIDA 13/6, Tóth Zs. 4, Sztojkovics 1, Szélesy 7, Völgyesi. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-4, 8. p.: 11-8, 14. p.: 23-16, 17. p.: 34-17, 24. p.: 49-26, 28. p.: 55-28, 35. p.: 61-47
Kipontozódott: Bujdosó (37.)

Fűtötte a visszavágás vágya a szolnokiakat, ugyanis az elmúlt időszakban a szekszárdiak meglehetősen sok borsot törtek az orruk alá. Elég említeni az alapszakaszbeli novemberi összecsapásokat, mikor mindössze két ponttal kaptak ki a kék-sárgák a tolnai fővárosban. A Magyar Kupában januárban kétszer is találkoztak a felek, akkor mindkét meccsen 77 pont kellett a győzelemhez. A szolnokiak szempontjából az volt a gond, hogy míg az első derbin ellenfelük dobott 69-et, ők a visszavágón csak 56 pontot értek el.

Most mindenki abban bízott a cooposok táborában, hogy végre sikerül bajnoki találkozón is legyőzni a harmadik helyre pályázó vetélytársukat. Kemény védekezéssel indítottak a felek a kettős rangadó első összecsapásán. Mindkét oldalon nehéz volt megjátszani a centereket, ezért inkább a mezőnyből kísérleteztek a játékosok, több-kevesebb sikerrel. Mindezt látva cseréltek az edzők, a hazai oldalról Szőke Ildikó, míg a vendégek részéről Tóth Zsuzsa beállítása vitt lendületet és eredményezett pontokat az első negyedben.

A folytatásban a szolnokiak türelmes és ponterős játékuk révén egyre jobban elhúztak vetélytársuktól, a 17. percben már 34-17-re vezettek. A szekszárdiak idegesen, kapkodva kosárlabdáztak, meg sem közelítették egy héttel ezelőtti remek játékukat, mikor legyőzték a Soproni Postást. Mindössze egy mezőny kosárra tellett Vukovicsék erejéből a második negyedben. Ellenben szárnyaltak a házigazdák, akik remekül védekeztek, sokat futottak és precízen dobtak, nem véletlen, hogy 19 pontos előnyt szereztek a szünetig.

A térfélcserét követően sem változott a játék képe, a vendéglátók keményen védekeztek, továbbra is remekül lepattanóztak, bár nem szórták úgy a pontokat, mint előtte. Ennek ellenére is simán vezettek. Sokan még ekkor sem tartották lefutottnak a derbit, ismerve, hogy hagyományosan jól hajráznak a tolnaiak. Így is történt, Bulatova három egymást követő triplával nyitotta ugyanis a záró felvonást. Ezért aztán jóval szorosabban alakult az állás mint előtte. Az utolsó öt percben már csak 12 ponttal vezetett a tiszaparti hölgykoszorú, de Szőke, Perovic és Owens találataival megakadályozták a szekszárdiak felzárkózását. A hajrában a Szolnok okosan tartotta a labdát, ziccerig játszott és csak arra vigyázott, hogy előnye nagyon ne csökkenjen.

Palkovits Tamás: - Minden játékosomnak köszönöm a hozzáállását, hiszen a hét elején többen jártak kórházba, mint edzésre. Fantasztikusat nyújtottak a lányok.

Ujhelyi Gábor: - Hét nap alatt ez volt a harmadik meccsünk, főleg idegileg fáradtunk el. Ráadásul olyan tévedések sújtottak bennünket a találkozó elején, ami szinte sokkolta csapatomat.