Karl Malone és John Stockton legszebb napjaikra emlékeztető játékkal rukkoltak elő a címvédő Los Angeles Lakers ellen, Phil Jackson együttesének Salt Lake City-i fellépésekor. A két veterán összesen 42 pontig jutott, Malone ráadásul - rá nem igazán jellemző módon - még triplát is vállalt a Lakers legyőzése érdekében.

Fotó: EPA
A remek Jazz-védekezés: Karl Malone és John Stockton éppen Robert Horryt igyekszik megszabadítani a labdától

A hazai hívek öröme azonban nem tartott sokáig, hiszen a második tizenkét percben a végül 28 pontig jutó Shaquille O'Neal vezérletével fordított a Lakers, és a nagyszünetre már hárompontos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző.

A harmadik negyedben aztán gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, de egyáltalán nem úgy, ahogyan az előző játékrész alapján feltételezhettük volna. A nagyszerűen küzdő Jazz valósággal állva hagyta esélyesebb ellenfelét, és a mérkőzés addigi képéhez mérten jelentős, tizenegy pontos verést mért a címvédőre a mérkőzés ezen szakaszában.

A nagyszerűen védekező hazai csapat az utolsó tizenkét percben tartotta a megszerzett előnyt, így a döntetlenre végződő záró szakaszt követően nyolcpontos Jazz-sikert könyvelhettek el a hazai hívek. A hazai csapat védekezését dicséri, hogy a Lakers ebben a szezonban eddig mindössze egyszer - a Phoenix elleni 95-83-as vereség alkalmával - dobott ennél kevesebb pontot.

A rájátszásért hosszú hajrát nyitó Miami ismét győzött - ezúttal a Chicago otthonában -, ezzel már csak öt győzelemre van az utolsó keleti playoff-helyet birtokló Washingtontól.

A Keleti főcsoport listavezetője, a New Jersey nagy csatában szenvedett vereséget a Phoenix vendégeként, míg a káprázatos formába lendült Portland ezúttal a Minnesotát leckéztette meg.

A Boston 130 pontig jutva győzött az Orlando ellen, úgy, hogy a csapatból kilenc játékos ért el kétszámjegyű dobóteljesítményt.

Eredmények:
Boston Celtics - Orlando Magic 130-110
Legjobb dobók:
Pierce 22, Walker 16 (14 lepattanó), Anderson, Delk, Potapenko 13-13, illetve McGrady 17, Armstrong, Garrity, Williams 16-16

Phialdelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 85-76
Ld.:
Iverson 46, Mutombo 10 (13 lepattanó), illetve Murray 22, Person 17 (11 lepattanó), Miller 14 (13 assziszt)

Milwaukee Bucks - Los Angeles Clippers 92-86
Ld.:
Robinson 22, Allen 20, Cassel 13, illetve McInnis 16, Olowokandi 15, Miles 13

Utah Jazz - Los Angeles Lakers 92-84
Ld.:
Malone 23, Stockton 19, Kirilenko 11, illetve S. O'Neal 28 (12 lepattanó), Bryant 26, Fisher 10

Chicago Bulls - Miami Heat 87-92
Ld.:
Rose 23, Best 18, Fizer 12, illetve Strickland 23, Mourning 18, Jones 14

Phoenix Suns - New Jersey Nets 89-87
Ld.:
Marion 24 (10 lepattanó), Marbury 20, Cakalidisz 12 (12 lepattanó), illetve Williams 18, Martin 17, Kittles 13

Portland TrailBlazers - Minnesota Timberwolves 85-78
Ld.:
Wallace 28 (15 lepattanó), Wells, Pippen 14-14, illetve Garnett 19 (13 lepattanó), Trent 16