Zsinórban negyedszer kapott ki a Minnesota, a nemrég még NBA-legjobb Wolves ezúttal hazai pályán szenvedett vereséget a Clipperstől. Jordan nélkül nagyon nem megy a Wizardsnak - a Celtics leckéztetett Washingtonban. A Hawks simán verte a Warriorst, a Kings nehezebben a Bullst. A Jazz meglepetésre Memphisben bukott, a Mavericks már ötös nyerőszériában van a Sonics elpáholásával.

A Minnesota Timberwolves nem is olyan régen még vezette az NBA-t, s ebből kifolyólag a nyugati főcsoportot. Most viszont már csak ötödik az erdei farkasok társulata, sorozatban négy vereséget követően. Hétfőn este óriási pofont kaptak Kevin Garnették: otthon szenvedtek vereséget a Los Angeles Clipperstől, amely ezzel egyre közelebb araszol a playoffhoz. A vendégek legjobbjának Darius Miles bizonyult 20 ponttal, közte három hatalmas zsákolással.

A Washington Wizards 24 óra alatt másodszor kapott ki a Boston Celticstől, ezúttal az MCI Centerben. Ennél sokal szomorúbb, hogy utolsó 16 meccséből 13-at elveszített a fővárosi gárda, másképp megközelítve: amióta Michael Jordan térdét megoperálták, 2-6 Doug Collins csapatának mérlege. A bostoni siker kovácsa Paul Pierce volt, aki a negyedik negyed elején kapott egy technikait, s utána annyira felpaprikázódott, hogy a hátralévő időben dobott 16 pontot.

A Mavericks úgy verte 119-108-ra a különben derekasan teljesítő Seattle-t, hogy az első félidőben 71 pontot szerzett. A Dallas megnyerte utóbbi öt meccsét, pillanatnyilag a legtöbb győzelemmel (45-tel, ugyanannyival, mint a Sacramento), de utolsó 19 meccséből tucatnyit idegenben játszik.

Ami a Sacramentót illeti, roppant nehéz meccsen győzött a United Centerben, Peja Stojakovic és Chris Webber együtt 55 pontot szerzett.

Eredmények:
Washington Wizards - Boston Celtics 99-104
Legjobb dobók:
Hamilton 31, C. Alexander 24, White 10 (11 lep.), illetve Pierce 37 (15/23 mez., 5/9 tripla), Walker és Delk 19-19, K. Anderson és Rogers 11-11

Atlanta Hawks - Golden State Warriors 121-96
Ld.:
Terry 32 (7 lep., 9 assz.), Abdur-Rahim 19 (13 lep.), Vaughn és Mohammed 16-16, D. Johnson 10, illetve Jamison 27, Fortson 14 (16 lep.), Arenas és J. Richardson 12-12

Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 99-108