A férfikézilabda-NB I szerdai mérkőzésein a Fotex a Pécset, a Dunaferr az Orosházát győzte le hazai pályán.

Férfikézilabda-NB I:
Fotex KC Veszprém - Diacell-Pécsi KK 34-19 (15-9)
Veszprém, 800 néző
vezette: Bonifer, Serfőző.
Fotex: Sterbik - Gulyás 2, Gál 3, CSOKNYAI, Jovic 3, Díaz 3, IVÁNCSIK 9. Csere: Fazekas (kapus), ÉLES 7 (6), Pérez 2, PÁSZTOR 4, Tóth, Zsigmond 1, Habuczki. Edző: Zdravko Zovko
Pécsi KK: Szente - Erdélyi 2, SZOBOL 6, Szögi 1, Lévay 1, Katzirz 5 (1), FRÁNYÓ 4. Csere: Bursac, Serfel, Paic. Edző: Füzesi Ferenc
kiállítások: 8, illetve 6 perc
hétméteresek: 6/6, illetve 2/1
az eredmény alakulása: 6. perc: 3-0, 15.:4-4, 20.:10-7, 24.:14-8, 36.:16-12, 41.:20-15, 53.:28-15, 57.:30-19.

A Bajnokok Ligája elődöntőre készülő Fotexből hiányzott a kisebb sérüléssel bajlódó Saracevic és Dzomba, a válogatott Pásztor is csak a kispadon kapott helyet. Ennek ellenére a hazaiak kezdtek jobban, a Pécs a hatodik perc végén szerezte első gólját. Szente kapus és a veszprémi kölcsönjátékos, Szobol jóvoltából a félidő derekára egyenlített a vendég csapat, ám a szünetig Iváncsik vezérletével megnyugtató előnyre tett szert a Fotex.

Fordulás után a fél gőzzel kézilabdázó hazaiakkal szemben a Pécs helyenként szép játékot bemutatva jól tartotta magát. Ám 20-15-nél elfogyott a vendégek tudománya, a tizenkét perces mecseki góltalanság alatt nyolcat lőtt a címvédő, így nagy különbséggel verte riválisát.

Zdravko Zovko: "Érdekes mérkőzés volt, mert a fiatal pécsiek jól játszottak. A meccs remekül szolgálta a Pamplona elleni találkozóra való felkészülést."

Füzesi Ferenc: "Becsülettel küzdöttünk. Remélem jó edzőpartnere voltunk a Bajnokok Ligája elődöntőre készülő Fotexnek."