Nagyon magabiztos, fölényes győzelmet aratott a férfikosárlabda-NB I-ben a Debreceni Vadkakasokat fogadó Kaposvár, illetve az Albacompot vendégül látó Körmend. A Falco egy szorosabb meccsen verte a Szolnokot.

Férfikosárlabda-NB I
Kaposvár - Debrecen 104-61 (28-12, 24-15, 29-11, 23-23)
Kaposvár, városi sportcsarnok, 1000 néző
vezette: Váradi, dr. Páli
Kaposvár: Simon (10), Bencze (6/6), Dzunic (21/9), Ivkovic (18), Bukva (21/3). Csere: Szőke (9/6), Brown (9), Fülöp (6), Filipovic (4), Domonkos (-). Vezetőedző: Földi Sándor
Debrecen: McDaniel (19), Halm (2), Ridl (-), Gémes (4), Rucker (15). Csere: Csaplár Nagy A. (2), Lakatos (12/6), Ádám (-) Tóth G. (7/6), Boldizsár (-). Vezetőedző: Sterbenz Tamás
az eredmény alakulása: 4. perc: 6-6; 5. perc: 15-8; 12. perc: 34-14; 15.perc: 41-19; 19. perc: 52-24; 25. perc: 64-33; 29. perc: 79-36; 32. perc: 83-44, 36. perc: 96-44
jók: Ivkovic, Bukva, Fülöp, Dzunic, Simon, Szőke, illetve McDaniel, Rucker

"Az esti edzés után szólt, hogy vállalja a játékot" - mondta Földi Sándor vezetőedző arran a kérdésünkre, hogy miként került a tizes keretbe Filipovic Gordan, akinek későbbre jelezték visszatérését. Természetesen a legnagyobb ovációt a kaposváriak bemutatásakor éppen a népszerű légiós kapta.

Tulajdonképp egy perc alatt el is dőltek a lényeges dolgok, hiszen utoljára a 6-6-nál volt egyenlő az állás, utána már csak futott az eremény után a Debrecen. A félidő végéig már sokat cserélt Földi edző, és Szőke és Fülöp is remekül illeszkedett a csapatjátékba. Utóbbi szorgalmasan gyűjtötte a lepattanókat, újabb és újabb támadási lehetőségekhez juttatva a Kaposvárt. Simon nagy kedvvel cikázott a védők között és bátran vitte kosárig a labdát, centerben pedig a hol Bukva, hol Ivkovics mattolta Gémeséket. Odaát Halm hozta korábbi kaposvári formáját, és igen halvány teljesítménnyel keserítette Sterbenz edző életét.

A szünet után újra Bukva volt elemében és a csapkodó játékban több hiba is becsúszott. A negyed második felében aztán Dzunic kapta el a fonalat, és több mint 10 ponttal terhelte a vergődő Vadkakasokat. Az amerikai Brown szép zsákolása és Szőke triplája után 81-38-as állást jegyezhettünk fel. Az utolsó játékrészben csak a 100. pont elérése volt kérdés, a határt Bukva teljesítette. A több labdát szerző McDaniel sorra dobta ziccereit, a végére így valamit szépített az eredményen a vendégcsapat.

Földi Sándor: "Nagyon fegyelmezetten kezdtünk és nem becsültük le az ellenfelet. A kiváló védekezés mellett figyelmesen támadtunk, és a külső dobásaink is bejöttek. Nagy különbséget alakítottunk ki, mindenkinek igyekeztem játéklehetőséget biztosítani.

Sterbenz Tamás: "Egy edzőmeccsnek legalább van valami értelme, ennek a találkozónak a mi szempontunkból sajnos nem volt."

Falco KC Szombathely - MOL Szolnok 93-84 (24-24, 18-11, 18-24, 33-25)
Szombathely, 700 néző
vezette: Szamos, Ádám
Falco: Kálmán (31/12), Alexe (20/3), Pankár (2), Wiley (11/9), Tarle (24). Csere: Gráczer (5/3), Borszéki (-), Henrik (-). Edző: Zsoldos András
Szolnok: Maljkovic (9/3), Vukicsevic (23/9), Pavlovic (12/6), Orosz (5), Lapov (26/3). Csere: Trepák (7), Mérész Cs. (2), Rusznák (-). Edző: Goran Miljkovic
kipontozódott: Vukicsevic (33), Pankár (36), Orosz (38), Trepák (40), Alexe (40), Maljkovic (40)

A Falco KC Szombathely csapatán az utóbbi hetekben már látszott, hogy kezd kilábalni a hullámvölgyből. Szerdán este azonban Zsoldos András szakmai munkájának már kézzel fogható eredménye is megmutatkozott: az FKC 93-84-re győzött a MOL Szolnok ellen.

Zsoldos András a mérkőzés előtt abban reménykedett, hogy nem törik meg a folyamat, és csapata az utóbbi hetekben tapasztalt lelkesedéssel és küzdeni tudással fog harcolni a Szolnok elleni mérkőzésen. Nos, az edzőnek nem kellett csalódnia.

A találkozó elején a sárga-feketék vették kezükbe az irányítást, meg is léptek Kálmánék. A válasz az első tíz perc hajrájában, négy tripla formájában érkezett a szolnokiaktól, ami egalizálta a különbséget. Később is a Falco diktálta a tempót, a piros-feketék pedig próbálták utolérni ellenfelüket. Háromszor sikerült is, a végén azonban okosan kosaraztak a szombathelyiek, bebiztosítván maguknak a győzelmet.

Marc Körmend - Albacomp 106-67 (27-14, 26-15, 28-17, 25-21)
Körmend, 2400 néző
vezette: Szabó Gy., Nagy II L.
Körmend: Németh (20/6), Madison (32/3), Trummer (12/12), Mujanovic (9/3), Edmonson (22/6). Csere: Grebenár (5), Zsebe (1), Keresztes (3/3), Szlávik M. (-), Lóránt A. (2). Edző: Patonay Imre
Albacomp: Csirke (2), Boros (13/9), Williams (20), Góbi (6), Báder (9). Csere: Trunics (2), Bencze (1), Sanni (7), Matus (7). Edző: Sterbencz László
kipontozódott: Boros (35.), Trummer (37.), Grebenár (37.)

9-9-nél megelégelte a Körmend és ritmust váltott. Edmonson zsákolt, Trummer pedig triplákat hintett. Meg sem álltak a marcosok, hamar elhúztak tíz, később pedig húsz pontra. Williams időközben és egyben időn túl Némethet lökte meg (sőt, kishíján fel), ám elmaradt a kiállítás.

A válogatott irányítót és csapatát pedig sikerült még inkább felpaprikázni: 19-4-es újabb öt percet produkálva nagyon belejöttek a piros-feketék. A mérkőzés képe, no és persze a tetemes különbség végett már a szünetben konstatálható volt a fölényes hazai diadal. A fordulás után némiképpen alább is hagyott a lendület, a különbség azonban ennek ellenére tovább nőtt.