Az Atomerőmű-KSC Szekszárd és a GYSEV-Ringa szerzett előnyt a nőikosárlabda-NB I. negyeddöntőjének első mérkőzésén a Diósgyőr, illetve a Szeged ellen.

Nőikosárlabda-NB I., negyeddöntő, 1. mérkőzések:
GYSEV-Ringa - Szeviép-Szeged 100-35 (24-13, 32-7, 27-7, 17-8)
Sopron, 400 néző
GYSEV: BALOGH 22/9, BEVILAQUA 12, Zirkova 12, Seres 10, KOVACOVA 9. Csere: EÖRDÖGH 10/3, BÍRÓ 14, Dénes 7/3, Török 4, Varga -
Szeged: Donkó 9, Madaras 6/6, Mirkov 4, Szopkó 3/3, VARDA 11. Csere: Jex 2, Pungor -

Kevés néző előtt indult a találkozó, a szurkolók vélhetően inkább az izgalmasabbnak ígérkező szomszédos labdarúgó mérkőzést választották.

A két csapat közti nagy különbség az első negyed közepéig még nem látszódott, de amint nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, állva hagyták ellenfelüket. A harmadik negyedben 9 percen keresztül nem kaptak kosarat a remekül védekező zöld-sárgák, akik a kemény edzésekkel a hátuk mögött is könnyedén győztek.

A továbbjutáshoz még egy győzelemre lesz szükségük Farkas Sándor tanítványainak, melyet a látottak alapján már hétfőn begyűjthetnek Szegeden.

Atomerőmű-KSC Szekszárd - Diósgyőri KSK 91-62 (22-15, 26-17, 24-11, 19-19)
Szekszárd, 700 néző
vezette: Faidt, dr. Páli.
Szekszárd: BULATOVA (10/6), SZEMERÉDI (22/18), TÓTH ZS. (17), KAJDACSI (2), Vukovics (10). Csere: SZÉLESY (15/12), Darida (10), Sztojkovics (4), Lódi (1). Edző: Ujhelyi Gábor. Diósgyőr: BROSOVSZKY (15), Szlimák (10/3), Andó(5), Radnóty (1), Emeagi (14). Csere: Balogh (13/3), Jarrett (4), Bukovszki (-), Sitkei (-). Edző: Vertetics István.
az eredmény alakulása: 4. perc: 4-4, 7. p.: 12-10, 14. p.: 32-22, 19. p.:48-28, 24. p.: 57-32, 29. p.: 71-43, 35. p.: 79-50.
kipontozódott: Emeagi a 28. percben

Bár a negyeddöntő első mérkőzésén a diósgyőriek szereztek előnyt, a kezdeti kapkodás után lassan megnyugvó hazaiak az első negyed közepén átvették a vezetést, s vele együtt a játék irányítását is. Szemerédi, Szélesy és Bulatova triplaesőt zúdított a vendégekre - a hazai mezőnyemberek tucatnyi hárompontos kosarat szórtak -, s ez, no meg több remek egyéni teljesítmény nagy különbséget eredményezett.

Ujhelyi Gábor: "Vasárnap folytatjuk.

Vertetics István: "Minőségi emberfölényüket jól használták ki a szekszárdiak. A második negyedtől távoli dobásaikat nem tudtuk kivédeni, a nagy különbséghez pedig bátortalan támadójátékunk is hozzájárult.