A nőikosárlabda-bajnokság elődöntőjében érvényesült a papírforma: mind a PVSK, mind a GYSEV-Ringa győzött hazai pályán, előbbi a Soproni Postás, utóbbi a Szekszárd ellen.

Nőikosárlabda-NB I, rájátszás, elődöntő, első mérkőzés:
MiZo-Pécsi VSK - Soproni Postás 65-53 (8-12, 24-22, 17-16, 16-3)
Lauber Dezső sportcsarnok, 1800 néző
vezette: Harsányi, Bognár T.
Pécs: Iványi 2, CSÁK 14/6, Károlyi 6, VILUTYTE 16/3, TUVIC 25/12. Cs.: Delmis, Ujvári 2, Keller, Kalmár Nagy, Burgmann. Edző: Rátgéber László
Sopron: NAJDENOVA 12/3, Fodor 8/6, Ambrus 9, Sauer 6, Csákány 7. Cs.: SLIJAKOVA
11/3, Englert, Russai. Edző: Meszlényi Róbert.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 2-6, 6. p.: 6-6, 8. p.: 8-12, 11. p.: 12-12, 14. p.: 12-16, 17. p.: 19-24, 18. p.: 24-24, 20. p.: 32-34, 23. p.: 36-39, 25. p.: 38-44, 27. p.: 47-44, 30. p.: 49-50, 34. p.: 59-51, 38. p.: 63-53.
Kipontozódott: Iványi 40. p.

Fotó: Laufer László
Ujvári (jobbra) ezúttal csak két pontot szerzett

Rátgéber László (Pécs): "Ha nincsenek előbb Tuvic, utána pedig Csák hármas kosarai, semmit sem ért volna a jó védekezésünk. Végül az döntött, hogy jobban bírtuk az iramot. A Soproni Postás bebizonyította, hogy európai klassziscsapat, a játékvezetők pedig, hogy nincs hazai pálya."

Meszlényi Róbert (Soproni Postás): "Harmincöt percig, amíg bírták a játékosaim erővel, egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. A végére elfáradtak, a PVSK pedig több kosarast tudott dobni, s ez döntött.

GYSEV-Ringa - Szekszárd 104-48 (28-20, 30-13, 26-8, 20-7)
Sopron, 800 néző
vezette: Hartyáni, Cziffra.
GYSEV: Bevilaqua 7/3, ZIRKOVÁ 19/9, EÖRDÖGH 11/3, SERES 15/3, KOVACOVÁ 12. Cs: Török 4, BALOGH 18/3, BÍRÓ 11, Horváth Zs. 7/3, Dénes. Edző: Farkas Sándor.
Szekszárd: Bulatova, Szemerédi 6, TÓTH ZS. 12, Kajdacsi 5, VUKOVICS 14. Cs: Darida 7/3, Lódi, Szélesy 2, Völgyesi 2, Sztojkovics. Edző: Újhelyi Gábor.

A bajnokság meglepetéscsapata, a Szekszárd az első negyedben Tóth és Vukovics révén ügyesen használta ki az alapszakasz győztesének védekezésbeli megingásait. Később összeállt a GYSEV védekezése, egyoldalú lett a meccs, a nagy kedvvel kosarazó soproniak könnyedén rohantak át ellenfelükön, szellemesen és látványosan kosarazva fokozatosan növelték előnyüket. A hajrában az volt a kérdés, megdobja-e a 100 pontot a GYSEV. A szurkolói óhajnak a fiatal Horváth tett eleget büntetőből. A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása 1-0 a GYSEV javára.

Farkas Sándor (GYSEV): "Jól pörgött a csapat, elégedett vagyok a látottakkal."

Ujhelyi Gábor (Szekszárd): "Bulatova combja meghúzódott, kiválása után hamar megadta magát a csapat, sajnálom."