A férfikosárlabda-NB I vasárnapi negyeddöntőjében a Szolnok hosszabbítás után legyőzte az Albacompot és bejutott a négy közé, ahol az Atomerőmű lesz az ellenfele.

Férfikosárlabda-bajnokság, negyeddöntő, ötödik mérkőzés:
Mol Szolnok - Albacomp-UPC 73-71 (19-15, 16-21, 13-10, 16-18, 9-7)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 2700 néző
vezette: Szabó Gy., Bognár T.
Szolnok: MALJKOVICS 9, Mérész Cs. 6/6, VUKICSEVICS 23/12, Orosz 10, LAPOV 21/6. Csere: Trepák 4, Cziczás. Edző: Goran Miljkovics.
Albacomp: Csirke, BOROS 12/6, WILLIAMS 28, Báder 2, Bencze Z. 10. Csere: Matus, GÓBI 19/3, Trunics, Shannon. Edző: Sterbenz László.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9-8, 8. p.: 16-11, 14. p.: 21-23, 18. p.: 33-33, 24. p.: 41-40, 28. p.: 43-43, 32. p.: 52-48, 35. p.: 54-56, 38. p.: 61-60, 40. p.: 61-64, 42. p.: 67-66, 45. p.: 70-70.
Kipontozódott: Bencze Z. a 36., Vukicsevics a 44., Orosz a 45. percben.

A meccs előtt a nagy kérdés az volt, hogy vajon a Szolnok és az Albacomp közül melyik csapat lesz képes az elődöntőbe jutni, amit az Atomerőmű SE, a Falco és a Körmend már előzőleg kiharcolt? A pénteki, székesfehérvári mérkőzésen a szolnokiak kulcsembere, Pavlovics a kiállítás sorsára jutott, ezért nem szerepelhetett a bedobó a mindent eldöntő ötödik összecsapáson. "Sokkal nehezebb lesz a nézőtérről figyelnem a mérkőzést, mintha játszanom kellene. Remélem, a fiúk nélkülem is kiharcolják az elődöntőbe jutást."

Mint ahogy várható volt, alaposan egymásnak estek a felek, ám sportszerű keretek között folyt a mérkőzés. Mindkét oldalon a futottak, dobtak az együttesek, több-kevesebb sikerrel, végig a mérkőzésen egymás nyomában loholtak. A hazaiak leginkább Lapov és Vukicsevics pontjaiban bízhattak, míg a fehérvári oldalon Williams és Góbi gyártotta a kosarakat, a Szolnok egykori csapatkapitánya egyszerűen nem tudott hibázni. A félidei egypontos vendégvezetés nem jelentett semmit, nem volt ember a csarnokban, aki megjósolta volna a végeredményt.

A szünet után egyik legénység sem tudott nagyobb előnyre szert tenni. A végjáték pokoli izgalmakat hozott, a Szolnok 61-60 után két labdát is eltékozolt, már-már győztesnek látszott az Albacomp, ám 61-64-et követően Vukicsevics nyolc méterről elengedett labdája csont nélkül vágódott a kosárba, bár Williams megnyerhette volna övéinek a meccset, de hibázott.

A hosszabbításban Mérész triplájával szöktek volna el a hazaiak, ám Boros gyorsan kontrázott. A túlóra utolsó percében a valamivel higgadtabb pályaválasztó kicsikarta a győzelmet, úgy, hogy a vendégek három büntetőt is elhibáztak. Míg a hazai tábor ünnepelt, Williams meglátogatta a szolnoki kispadot és körbe ölelte az ott lévő játékosokat. Az elmúlt napok történéseit figyelembe véve nemes gesztus volt ez tőle.

A Szolnok 3-2-re nyerte a párharcot.

Goran Miljkovics (Szolnok): "Mindenki a maximumot hozta ki magából, ezt a győzelmet csapatunknak és a szenzációs szurkolótáborunknak ajánlom."

Sterbenz László (Albacomp): "A döntő szituációkban kulcsembereink leblokkoltak, míg az ellenoldalon a meghatározó játékosok a legjobb megoldásokat választották."