A Vác a Dunaferr után az EHF-kupában érdekelt Debrecent is legyőzte hazai pályán a nőikézilabda-NB I-ben. A hajdúságiak múlt vasárnap Esztergomban kaptak ki nagy meglepetésre. A másik mérkőzésen a Hódmezővásárhely könnyedén győzött Túrkevén.

Nőikézilabda-NB I., 4. forduló:
Túrkeve - Hódmezővásárhely 23-33 (11-15)
Túrkeve, 500 néző
vezette: Bonifert, Serfőző
Túrkeve: Flick - Zelei 1, Nikics 5, Szabó T. 4 (3), Jancarova 5 (2), Kánya 3, HORVÁTH B. 4. Csere: Hodroga (kapus), Hodosi, Takács 1. Edző: Bán Tibor
Hódmezővásárhely: Vörös - Virág 1, Kósa, Nikolics 1 (1), ASZTALOS 6, KOCSIK 8 (5), BAUNOK 6. Csere: Szabó K. (kapus), KOCSIS 3, Szabó M. 2, Gaál 1, Szabó V., Huba 1, CSÍKOS 4 (1). Edző: Farkas József
az eredmény alakulása: 7. perc: 3-7, 15. p.: 6-9, 21. p.: 10-11, 25. p.: 10-15, 38. p.: 13-20, 47. p.: 17-25, 56. p.: 21-30
kiállítások: 12, illetve 12 perc
hétméteresek: 7/5, illetve 7/7

Frissebben kezdtek a vendégek, s megléptek a mérkőzés elején a dekoncentrált túrkeveiektől. A hazaiak képtelenek képtelenek voltak tartani a gyorsléptű balszélsőt, Baunokot, és csak negyedóra elteltével szedték össze magukat. A felzárkózás után a vendégek a hetesekből eredményes Kocsik Viktória mellett már az átlövőjüket is hasznosították.

A bajnokság állása/sport/csapat/kezilabda/20020921anoikezilabdabajnoksag.html

A fordulást követően a nem titkoltan az 5. helyre pályázó vásárhelyiek rendre sikeresen keresgélték a rést a hazai védőfalban, míg a vendéglátóknak csak felvillanásaik voltak, a magát összekapó Nikics és a harcos Horváth B. jóvoltából.

Bán Tibor: "Nehéz bármit is mondanom, tele bugyival nem lehet kézilabdázni."

Farkas József: "Végre egy csapat voltunk."