Két vereség után nem kis meglepetésre a Falco ellen nyert a Sole Szedeák a férfikosárlabda-NB I-ben. A forduló rangadóján a Zalaegerszeg hazai pályán legyőte a Paksot. A női bajnokságban második mérkőzését is megnyerte a DKSK. A piros-fehérek hazai környezetben valósággal kiütötték bajai ellenfelüket.

Férfikosárlabda-NB I.:
Sole-Szedeák - Falco 90-87 (19-21, 14-25, 36-18, 21-23)
Szeged, 1200 néző
vezette: Bodnár, Benczúr.
Sole-Szedeák: MULICS 30/24, RAWLINS 16/3, Kiss 8/3, Nyilas 13/3, Scekic 5. Csere: Deák 5/3, Kecskés 4, MOLNÁR 7, Pávlicz 2, Drahos. Edző: Földi Sándor
Falco: ALEXE 12/6, Kálmán 23/6, PANKÁR12, Heinle 17, EAKER 10. Csere: Borszéki 7, Dénes 6, Sallay, Gráczer. Edző: Zsoldos András
kipontozódott: Scekic 33. illetve Dénes 39. percben
az eredmény alakulása: 2. perc: 9-4, 5. perc 11-11, 7. perc 17-12, 9. perc: 17-19, 12. perc: 19-27, 16. perc: 28-32 19. perc 28-44, 24. 47-54, 25. perc: 55-54, 34. perc: 73-79.

A férfikosárlabda-NB I állása/sport/csapat/kosarlabda/20021014aferfikosarlabdanb.html

Jól kezdtek a hazaiak, hibátlan tripla próbálkozásaiknak köszönhetően nyolc percig vezettek. A második negyedben Drahos pályára lépése a vendégeknek kedvezett, pillanatok alatt fordított a Falco. A szünetben mindenki azt hitte, ezt a meccset elbukta a Szeged, de Mulics vezérletével feljöttek a hazaiak. Persze a fordításhoz kellett a vendégek nagy hibája, akik egy időkérés után hatan jöttek vissza. A megítélt technikaiból fordított a Szeged. Végül, hatalmas küzdelemben megérdemelten nyert a hazai csapat.

Földi Sándor: "Elégedett vagyok a fiúk játékával, sajnos a második negyedben bátortalanul támadtunk. A győzelemből tanulni kell, nem szabad sokáig ünnepelnünk."

Zsoldos András: "Az első félidőben fegyelmezetten játszottunk és biztosan vezettünk. A második félidei fegyelmezetlen játékunk miatt veszítettünk. Ilyet nem lehet megengedni."