Magyarország háromgólos győzelmet aratott a vendéglátó Szlovénia ellen a jövő évi portugáliai világbajnokságra készülő férfikézilabda-válogatottak barátságos mérkőzésén, Ptujban. A magyaroknál Carlos Perez hat góllal debütált.

Eredmény:
Szlovénia - Magyarország 26-29 (15-15)
A magyar góldobók: Buday, Pásztor 7-7, Perez 6, Bendó, Tóth, Laluska 2-2, Gál, Kertész, Doros 1-1.

A két együttes első félidei csatájában sokáig a magyarok vezettek egy-két góllal, de a szünet előtt a szlovének egyenlítettek. A második játékrész elején kettős emberhátrányba került Skaliczki László szövetségi kapitány csapata, a hazaiak mégsem tudtak elhúzni. Az utolsó öt percben a magyaroknak sikerült komolyabb előnyre szert tenniük, és ennek ledolgozására már nem volt idő.

A két válogatott pénteken 17 órától a határ közeli Ormosdon újra megmérkőzik.