A nőikézilabda-NB I keddi játéknapján a Cornexi háromgólos győzelmet aratott a Pécs otthonában, a Debrecen hazai pályán ugyanennyivel múlta felül az Esztergomot.

Nőikézilabda-NB I:
PEAC-Pikker - Cornexi-Alcoa 29-32 (13-17)
Pécs, 300 néző
vezette: Bacs, Dravecz
Pécs: TAKARÓ - KÁRI HORVÁTH 7, Schmidt 3, Tomasovics, Székely 2, Kévés 2/1, Peringer. Csere: Juhász (k), Szücs 1, Savanyú, Horváth, Jenőfi 4, KLÁSZ 9/5, Lutz 1. Edző: Danyi Gábor.
Székesfehérvár: Farkas - Gisca 5, Kulcsár 6/1, NÉMETH 7, Kovács 2, KENYERES 3, Löw 1. Cs.: Fekete (k) Deli 6/2, Szőke 1, Tóth 1, Virincsik. Edző: Zsiga Gyula.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-4, 12. perc: 3-9, 23. perc: 10-12, 35. perc: 16-19, 39. perc: 17-24, 59. perc: 29-32.
kiállítás: 6, illetve 4 perc.
hétméteres: 10/7, illetve 4/3.

Könnyed győzelmet aratott a vendégcsapat, amely vezetett kilenc góllal is. A hajrára hiába jött fel a Pécs, ekkor már késő volt. Kiemelkedően játszott Klász, a pécsiek csereembere, aki kilenc gólt dobott, a túlsó oldalon viszont több válogatott játékos is gyengélkedett.

Danyi Gábor: "Helytálltunk, voltak nagyon jó perceink, de elemi hibáink is."

Zsiga Gyula: "Az ellenfélnél Takaró betakarta a kaput. Védekezésben túl lágyszívűek voltunk."