Győzelemmel kezdte meg szereplését az Euroligában a Pécsi VSK nőikosárlabda-csapata, amely a nyitányon hat ponttal nyert a cseh Gambrinus Brno otthonában. A GYSEV tízpontos vereséget szenvedett Rózsahegyen.

Női Euroliga, 1. forduló, A csoport:

Gambrinus Brno (cseh) - MiZo Pécsi VSK 61-67 (12-20, 12-10, 13-20, 24-17)
Brno, 1000 néző, vezette: Kudlicki (lengyel), Kolar (szlovén)
Brno: Hamzova 1, Machova 12/9, Godaljova, Vodicskova 9, Shakirova 18. Cs.: Zsirkova 9, BLAHUSKOVA 12, Viteckova, Ukrova, Vecserova.
Edző: Jan Bobrovski
MiZo-PVSK: IVÁNYI 9, Ujvári 9, Károlyi 7/3, Vilutyte 21, Branzova 14/6. Cs.: Tranquilli 2, Keller 2,Popovics 3.
Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása: 3. p.: 1-3, 6. p.: 5-9, 13. p.: 14-22, 17. p.: 22-26, 23. p.: 34-35, 28. p.: 37-48, 33. p.: 39-52.
Kipontozódott: Hamzova (37. p.)

Végig a pécsiek vezettek, akiket több mint kétszáz fős fanatikus szurkolótábor kísért el. A harmadik negyed meglehetősen rosszul kezdődött, a hazaiak nemcsak felzárkóztak, ki is egyenlítettek. Ekkor azonban félelmetes játékkal húzott el a magyar csapat, a játékosok szinte extázisban kosaraztak. Az utolsó negyed végén megpróbálkozott egy elkeseredett rohammal a cseh gárda, Machova három triplát is beszórt másfél perc alatt, de már nem tudták befogni a magyar csapatot.

Rátgéber László: "Ez a csapat évek óta emberfelettit teljesít, ez ma is elég volt a győzelemhez. De ha azok az emberek, akik felelősek a csapatért és tehetnek is érte most nem ismerik fel a helyzetet, akkor a pécsi női kosárlabda innentől kezdve csak lefelé mehet. Erre figyelmeztettem Messina előtt is mindenkit, nem szeretnék senkit megbántani, de ez most egy SOS-kiáltás."