A dán és a jugoszláv válogatott is minimális különbséggel, Németország magabiztosan győzött a svédországi kézilabda Világkupa 2. fordulójában. A nap rangadóján az Európa-bajnok hazai csapat 24-24-es döntetlent ért el a vb-aranyérmes franciákkal szemben.

Már a férfi kézilabda Világkupa második fordulójában igazi rangadót láthatott a svéd közönség. A malmöi összecsapáson a hazai, Európa-bajnok együttes ugyanis azt a francia csapatot fogadta, amellyel még elszámolnivalója akadt, hiszen két éve, a franciaországi világbajnokság döntőjében hosszabbítást követően 28-25-ra kikapott, s "csupán" ezüstérmes lett.

A találkozót a vendégek kezdték jobban, hét perc után már 4-1-re vezettek, ráadásul Gentzel kapus sem védett jól, Boquist pedig büntetőt hibázott. A svédek a mérkőzés során először 6-5-nél, Frändesjö találatával vették át a vezetést, s előnyüket a félidőre három gólra növelték (13-10). A második játékrész ismét rövidzárlattal kezdődött, a 40. percben már a gallok vezettek (16-17). Ettől kezdve kiegyenlített lett a játék képe, s a győzelem lehetősége a hazaiak kezében volt, ám hiába vezettek a mérkőzés vége előtt egy perccel, Johan Pettersson újabb büntetőt rontott, s a vége 24-24 lett. Az eredmény persze nem csalódás, hiszen a két együttes pontelőnnyel vezeti a csoportot. A svéd Expressen című újság pedig "fél revánsként" értékelte a pontosztozkodást.

A B csoportban a jugoszlávok ellen 31-24-es diadallal rajtoló németek Izlandot is hét góllal verték (27-20), a legjobb dobónak a lemgói Florian Kehrmann és az izlandi színeket képviselő, esseni Patrekur Johannesson lett hét, illetve hat találattal. Meglepetésre a remekül rajtoló oroszok kikaptak a pláviktól, így a németek mögött még nyitott a továbbjutás kérdése.

Eredmények
A csoport:
Dánia - Egyiptom 27-26 (14-11)
Svédország - Franciaország 24-24 (13-10)

Az állás: 1. Svédország 3 pont (49-47), 2. Franciaország 3 (48-46), 3. Dánia 2, 4. Egyiptom 0

B csoport:
Jugoszlávia - Oroszország 32-31 (15-14)
Németország - Izland 27-20 (11-10)

Az állás: 1. Németország 4 pont, 2. Oroszország 2 (70-60), 3. Jugoszlávia 2 (56-62), 4. Izland 0.