A KEK-ben érdekelt Pick-Szeged és az EHF-kupában induló Dunaferr is sikeres főpróbát tartott a szombati európai kupamérkőzése előtt a férfikézilabda-NB I szerdai játéknapján. A nőknél az EHF-kupadöntős Győr csak nehezen, 26-23-ra nyert a Pécs otthonában.

Férfikézilabda-NB I:
Pick-Szeged - Komló 38-31 (19-16)
Szeged, 800 néző
vezette: Andorka, Kecskeméti
Szeged: Puljezevic - Norris 2, Kotormán 3/2, Mezei 2, BUDAY 7/6, Eklemovic 4, VADKERTI 9/1. Csere: Perger, Nagy L.(kapusok), Habuczki, Doros 1, LALUSKA 5, Ilyés 5. Edző: Dragan Djukic.
Komló: Szabó - Kalocsay 1, Nagy Z. 3, Tolsztih, KIS 13/7, Minya, Egri 3. Csere: Mészáros (kapus), KÉKESI 8, Dömös 2, Kilvinger, Péter Szabó 1. Edző: Fenyvesi Károly.
kiállítás: 4, illetve 2 perc.
hétméteres: 9/9, illetve 7/7.
Az eredmény alakulása: 5.perc: 4-1, 10.perc: 6-6. 20.perc: 10-12. 27.perc: 18-14. 38.perc: 23-20. 53.perc: 35-25.

Két megnyert rangadó után az idei első KEK-mérkőzésére készülő Szeged edzője még a kispadra sem nevezte Bajuszt és Maticot. Berta ugyan melegített, de nem lépett pályára, s a Fotex elleni kezdőcsapat tagjait nem sokáig tartotta "tűzben" Djukic mester. Először játszott viszont a Pick mezében a nyáron igazolt Norris.

A vendégek felszabadultan támadtak, a két átlövőjük nagyon jó teljesítményt nyújtott, a huszadik percben még vezetett is a Komló két találattal. Végül azonban beigazolódott a papírforma, hét góllal győzött a tartalékos Szeged.

Dragan Djukic (Szeged): "Kritikán aluli volt a védekezésünk. Azokat a játékosokat szerepeltettem, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak."

Fenyvesi Károly (Komló): "Húsz percig azt hittem, álmodom. Az első félidei játék táplálhatja a szebb jövőbe vetett hitünket.