Nagy csatát hoztak a férfi kosárlabdázók Magyar Kupa-nyolcaddöntői, amelyen a szombathelyi Falco KC és a kaposvári Klima-Vill is idegenben harcolta ki a továbbjutást.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó
Sole-Szedeák - Falco Szombathely 85-96 (25-32;18-19; 26-17;16-28)
Szeged, 1200 néző
vezette: Harsányi, Ádám
Sole-Szedeák: Mulics 13, RAWLINS 18, Deák 16/9, Nyilas 13/3, VILCINSKAS 22. Csere: Kecskés 3/3, Kiss, Molnár, Drahos, Pávlicz 2. Edző: Nyári Sándor.
Falco: KÁLMÁN 22/3, ALEXE 22/6, Pankár, HEINLE 31/9, Grant 8. Csere: Borszéki 5, Dénes 4, Gráczer 2, Sallay 2. Edző: Zsoldos András.
Eredmény alakulása:5. perc: 13-12, 10. perc: 25-32, 15.perc: 35-41, 25. perc: 58-55, 27. perc: 58-61, 30. perc: 69-68, 35. perc: 75-81.
Kipontozódott: Nyilas a 37., Rawlins a 38.percben, illetve: Borszéki a 25., Grant a 38 percben.

Nagy vihart kavart Zsoldos András múlt évi nyilatkozata a Falco-Sole Szedeák Magyar Kupa mérkőzés előtt. A tréner azt mondta a találkozó előtt, hogy csapata kettős győzelemmel jut tovább a Szeged ellen. Erre a vendégek nyolc ponttal, 106-98-re nyertek. Zsoldos akkor a játékvezetőket okolta a vereségért.

Gyengén kezdett a Szeged: a Heinle, Kálmán, Alexe hármassal, csak a héten lázas betegen az ágyat nyomó, Vilcinskas és Rawlins tudott lépést tartani. A szünetre már ledolgozta otthon összeszedett nyolc pontos hátrányát. A harmadik negyedre összeszedte magát a Szeged három triplával, előbb felzárkóztak, sőt a 30. percben már egy ponttal vezettek.

Az utolsó játékrészben sok dobást elrontott a hazai csapat, s a vendégektől Heinle, Alexe és Kálmán is biztos kézzel értékesítette helyzeteit. A 35. percben az addig is gyengén működő játékvezetők kezéből kicsúszott a találkozó. Kálmán látványosan felrúgta a labdát szerző szegedi játékost, viszont a játékvezetők csupán két büntetőt ítéltek. Az ideges hangulatban Nyilas megint továbbjutást jelentő különbségre hozta az eredményt, amiért Alexe leköpte. A szegediek csapatkapitánya ezért ellökte a román válogatottat, aki erre látványosan nagyot esett. A játékvezetők azonnal kiállították Nyilast, majd a hazaiak mesetere ellen, aki csak a Kálmán-féle, belépőre emlékeztette a sípmestereket, technikait fújtak. Így Alexe négy büntetőt dobhatott, s ráadásul még a vendégek hozhatták a labdát. Ez el is döntötte a továbbjutást.

Továbbjutott a Falco 194-191-es különbséggel.

Földi Sándor: "Gyengén játszottunk, az első félidei védekezésünk eredménytelen volt, hisz 51 pontot kaptunk. Ráadásul gyengébben dobtunk a szokásosnál. Nyilas kiállítása viszont megpecsételte a sorsunkat. Remélem Zsoldos András kollégám, most nem szidja a bírókat."

Zsoldos András: "Bebizonyítottuk, hogy tudunk nyerni Szegeden. Nagyon fegyelmezett játékot produkáltunk."