A Honvéd-FTC rangadóval kezdődött a vízilabda Magyar Kupa nyolcaddöntőinek hétvégi sorozata: a Kőér utcában a vendég Fradi meglepő, de megérdemelt egygólos győzelmet aratott, így előnnyel várja a vasárnapi (Komjádi-uszoda, 18 ó) visszavágót.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő:
Honvéd - FTC 6-7 (0-1, 1-2, 3-2, 2-2)
Kőér utca, vezette: Bors, Németh
góldobók: Fodor, Szívós 2-2, Molnár, Vári 1-1, illetve Katonás 3, Tóth 2, Nyéki, Székely 1-1

A Honvéd a 11. percben lőtte az első gólt, és az utolsó negyed közepén szerezte meg először a vezetést. Addig a rendkívül lelkesen és hatékonyan játszó FTC akarata érvényesült, ráadásul a vendégcsapat kapusa, Pelle Balázs a bravúros védések egész sorozatát produkálta. A hajrában kiegyenlített volt a küzdelem, 36 másodperccel a vége előtt Székely akciógólja jelentette az FTC sikerét.

Azok után, hogy egy évvel ezelőtt a Fradi kiverte a kupából a favorit Honvédot, most is nála az előny, de változatlanul nyílt a továbbjutás kérdése.