A Pécsi VSK hazai pályán legyőzte az olasz Como együttesét a nőikosárlabda- Euroliga 12. fordulójában, s a sikerrel biztosította helyét a negyeddöntőben.

A csoport, 12. forduló:
MiZo-Pécsi VSK - Como 83-70 (18-25, 20-12, 26-15, 19-18)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 3000 néző
vezette: Neskovic (jugoszláv), Vuckovic (szlovén)
PVSK: Ujvári 8/3, IVÁNYI 14, BRANZOVA 12/6, Vilutyte 7/3, Károlyi 6. Csere: BÉRES 16, TRANQUILLI 12/3, KELLER 8. Edző: Rátgéber László
Como: ZARA 15/3, ANDRADE 13, PELIKANOVA 15, Macchi, SZAMORUKOVA 22. Csere: Masciardi 3/3, Paparazzo 2, Mazic. Edző: Fabio Fossati
az eredmény alakulása: 2. p.: 0-7, 7. p.: 11-15, 13. p.: 20-27, 17. p.: 32-33, 24. p.: 45-42, 28. p.: 55-48, 34. p.: 71-57, 38. p.: 80-67
kipontozódott: Károlyi (38.), illetve Andrade (40.).

Az elején az olaszok ráijesztettek a mieinkre, de aztán bejött a papírforma. Iványi válogatott formában kosarazott, sokat köszönhetnek neki a pécsiek, akiknek két negyedbe telt, amíg rájöttek, hogyan lehet lefogni Szamorukovát, aki a nagyszünetig 19 pontot dobott, utána viszont 20 perc alatt csak hármat.

Parmát vert a GYSEV az Euroligában/sport/csapat/kosarlabda/20030212parmat.html

Győzelmével a MiZo-Pécsi VSK bebiztosította 3. helyét a csoportban és továbbjutott, míg a Como kiesett. A Pécs jövő csütörtökön a címvédő Valenciennes együttesét fogadja.

Rátgéber László: "Ha center nélkül lehet kosárlabdázni, akkor mi azt a legjobban csináljuk. Ismét szívvel-lélekkel küzdöttünk a győzelemért."

Fabio Fossati: "Nagyszerű mérkőzést vívtunk, de be kell látnunk, a két csapat közül a pécsieknek van helye a legjobb nyolc között."