A nőikosárlabda-Euroliga tizennegyedik, azaz utolsó csoportfordulójában mind a két magyar együttes idegenben győzött: a PVSK 80-74-re nyert a francia Tarbes ellen, a GYSEV pedig 74-72-re verte az olasz Schiót. A férfi NB I-ben a Zalaegerszeg 93-83 diadalmaskodott a Kaposvár ellen, míg az Atomerőmű 84-54-re győzött Sopronban. A Magyar Kupában a Kecskemét otthon hét ponttal kikapott a Szolnoktól.

Nőikosárlabda-Euroliga, A csoport, 14. (utolsó) csoportforduló:
Tarbes (francia) - MiZo-Pécsi VSK 74-80 (22-22, 20-19,16-20, 16-19)
Tarbes, 1000 néző
vezette: Rodondo (spanyol), Staudenmayer (német)
Tarbes: Savasta, HILL 14, Dumerc 9, Machanguana 12, SARENAC 25/3. Csere: Luptakova 2, GOMIS 12, Tunerre. Edző: Damien Leyrolles.
Pécs: IVÁNYI 12, Ujvári 2, KÁROLYI 14/9, Vilutyte 8, Branzova 2. Csere: ERIKA 17, Tranquilli 11, BÉRES 14, Popovic. Edző: Rátgéber László.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6-6, 8. p.: 18-16, 14. p.: 28-31, 17. p.: 30-37, 23. p.: 46-45, 26. p.: 50-52, 34. p.: 68-66, 38. p.: 70-76.

A következő idénybeli szereplést jelentő hatodik helyért küzdő Tarbes keményen tartotta magát a nyitó negyedben. A túloldalon a nemzetközi porondon is bemutatkozott a múlt héten szerződtetett brazil Erika, s a center rögtön "vállaira vette" a pécsieket. A folytatásban a vendégek fokozatosan átvették az irányítást, de a nagyszünet előtt a játékvezetők a megítélt második technikai hiba után a lelátóra parancsolták - sőt a csarnokból is kiküldték - a reklamáló a pécsiek vezetőedzőjét, Rátgéber Lászlót. Helyét a kispadon segítője, Füzy Ákos foglalta el, ezt követően büntetőkből a félidőre ismét a franciák jutottak előnyhöz (42-41).

Fordulás után beleerősítettek a magyarok, és Károlyi távoli találataival fordítottak (58-61). A záró tízpercben hatalmas küzdelem folyt a pályán, végül a jobban összpontosító PVSK a maga javára döntötte el a mérkőzést, s ezzel bebiztosította a harmadik helyét a csoportban. A csoport másik három találkozójára csütörtökön kerül sor.

Rátgéber László (Pécs): "Lehet, hogy minden idegenbeli euroligás meccsen ki kell volna állíttatnom magam, hogy normálisan fújjanak a bírók. Bebizonyosodott, hogy a nemzetközi porondon legalább húsz ponttal jobbnak kell lenni a vendéglátóknál, hogy nyerjünk. A tíz győzelemből és négy vereségből álló idei Euroliga-mérlegünk szenzációs, habár számomra ez a sorozat csak most kezdődik."