A férfikosárlabda Magyar Kupában a Debrecen után az Atomerőmű, a Körmend és a Szolnok is bejutott a négyes döntőbe.

Férfikosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó:
Marc-Körmend - Kaposvári Klíma-Vill KK 81-60 (21-13, 17-7, 27-13, 16-27)
Körmend, 1800 néző
vezette: Hartyáni, Bodnár
Körmend: Toroman (3/3), NÉMETH I. (12/6), Toya (7), HAINJE (10), GREBENÁR (9/3). Csere: MUJANOVIC (27/15), Trummer (9/9), Bacsa (4), Keresztes. Edző: Zsebe Ferenc.
Kaposvár: SIMON (17), VARGA R. (12/9), Archbold (17/6), De Gray (-), Ivkovic (10). Csere: Fülöp (4), Filipovic, Ágfalvi. Edző: Goran Miljkovic.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 14-2, 7. perc: 17-8, 13. perc: 23-13, 16. perc: 27-15, 24. perc: 53-26, 29. perc: 63-32, 33. perc: 70-38, 39. perc: 81-57.
Kipontozódott: Toya (a 36. percben), Grebenár (a 40. percben).
Továbbjutott: a Körmend, kettős győzelemmel.

Rövid egy hét leforgása alatt harmadszor találkozott egymással a két együttes. Az első, kupanegyeddöntős meccsen Somogyban a Zsebe-társulat, míg a múlt szombati bajnokin, Körmenden a Kaposvár volt a jobb, így 1-1-re állt a párharc az összecsapás előtt. A legutóbbi ütközet után történt csetepatét alighanem mindkét gárda megbánhatta. A vasiakat 350 ezer forintos bírság megfizetése mellett egy zárt kapus mérkőzés megtartására is kötelezte az országos szövetség illetékes bizottsága, míg a kaposváriak kasszája 300 ezer forinttal lesz szegényebb. A döntés ellen még fellebbezhetnek az érintettek.

Az ígért biztonsági intézkedések részeként felcserélődtek a kispadok, így a hazaiak kerültek a B közép felőli oldalra. A vendégeknél a meccs előtti napon belázasodó Szőke nem kezdett, helyét Varga foglalta el. A kölcsönösen kihagyott helyzetek után Toya, Németh és Hainje pontjaival vett villámrajtot az első találkozón szerzett három egységnyi fórt is birtokló hazai gárda.

Miljkovic edző 14-2-nél kénytelen volt időt kérni, de a kiváló napot kifogó körmendieket nem lehetett megállítani. A vasiak sorra vezették pontos támadásaikat, míg a somogyiak szinte valamennyi próbálkozása kimaradt. Grebenár takarta be Ivkovicot, majd az ellentámadásnál szépet zsákolt.

A folytatásban is hasonló volt a képlet. A hazaiak gyors kosarakat értek el, a vendégek játékosai pedig jobbára csak erőlködtek a körmendi védelem ellen. Az előkészítetlen támadások után pontatlan dobások következtek, joggal mérgelődött Miljkovic edző. A szünet előtt az amerikai Archbold találatával ugyan tízen belülre került a kaposvári együttes, ám Mujanovic nyolc pontja a legjobbkor jött a Körmendnek, amely már az első játékrészben eldöntötte a továbbjutást.

A pihenő után Mujanovic parádézott, és vezérletével már a harmincas különbséget ostromolta a hazai alakulat. Az egyéni hibák miatt csapatjáték sem alakult ki a vendégoldalon, így a felzárkózás hiú remény maradt csupán. A zárószakaszban már csak a különbség mértéke volt kérdéses. A második félidőben végig pihentetett De Gray nélkül - a becsülettel küzdő somogyiak - valamit faragni tudtak a hátrányból.

Zsebe Ferenc (Körmend):"Ez férfimunka volt."

Goran Miljkovic (Kaposvár): "Dzunics, De Gray és Szőke nélkül a többiek becsülettel küzdöttek. A Körmendnek meg kell tanulni, hogy a vereség után is úgy érjen véget a mérkőzés, mint a győzelem után."