A nőikosárlabda-NB I vasárnapi rangadóján a PVSK 35-38-as félidőt követően 74-61-re legyőzte a Soproni Postást, és átvette a vezetést a táblázaton. A GYSEV otthon a Szekszárdot, a Diósgyőr pedig idegenben a Zalaegerszeget verte könnyedén.

Nőikosárlabda-NB I:
MiZo-Pécsi VSK - Soproni Postás 74-61 (18-27, 17-11, 19-13, 20-10)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 4 000 néző
vezette: Forrai, Király
Pécs: Ujvári 5/3, IVÁNYI 9/3, Branzova 6/6, BÉRES 11, Károlyi 12/3. Csere: TRANQUILLI 21/3, Érika 7, Vilutyte 3/3.
Postás: Englert 5, Ambrus 10, EÖRDÖGH 18/6, Papp 12, CSÁKÁNY 11/3. Csere: Barnes 2, Fodor, Russai 3/3. Edző: Meszlényi Róbert.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 6-14, 10. perc: 16-27, 13. perc: 30-38, 24. perc: 43-40, 28. perc: 54-47, 36. perc: 70-53.
Kipontozódott: Ambrus 33. p., Iványi 38. p.

Az elején félelmetesen, 79 százalékos pontossággal dobott a Postás, és tizenkét pontos előnyre tett szert a tizenharmadik percben. A hazaiak az első két negyedben pontatlanok voltak, játékukat sok hiba jellemezte. A nagyszünet előtt azonban három pontra felzárkóztak a pécsiek, majd a pihenőt követően egyre inkább érezhető volt erőnléti fölényük.

A nőikosárlabda-NB I állása/sport/csapat/kosarlabda/20030215anoikosarlabdanb.html

Ekkor a vendégek már rosszabbul dobtak, ráadásul Ambrust sérülés miatt néhány percre le kellett cserélnie Meszlényi Róbertnek. Mire visszatért - a negyedik negyed elejére -, valójában már minden eldőlt. A legnagyobb különbség 70-53-nál volt a két csapat között. Döntő volt, hogy míg a pécsieknél a három cserejátékos összesen 31 pontot szorgoskodott össze (ebből az ausztrál válogatott Tranquilli 21-et), addig a postásoknál a három becserélt játékos csak ötöt ért el. A Pécs 30 lepattanót szedett, míg a Soproni Postás csak 17-et. Rátgéber László együttese győzelmével megelőzte a tabellán a Postást.

Rátgéber László (Pécs): "Két dologra lehetek ma nagyon büszke. Az egyik a közönségünk, amely átérezte a mérkőzés súlyát, tompaságunkat, és sportszerű szurkolásával a padlóról emelt fel bennünket. A másik: ilyen erős csapatot, mint amilyen a listavezető Postás volt - amely egész héten tudott készülni ellenünk -, erőnlétben múltunk felül."

Meszlényi Róbert (Postás): "Amit Bourges-ban elvettek a Pécstől bíráskodásban, azt most visszakapták. Hat emberrel Pécsett nem lehet legyőzni a PVSK-t."