A svédek a harmadik harmadban nyújtott remek teljesítményüknek köszönhetően legyőzték Svájcot, így eldőlt, hogy a tavalyi ezüstérmes oroszok is bejutottak a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőről egyaránt lemaradt osztrákok és ukránok csatája előbbiek sikerét hozta, míg a lettek a dánok ellen diadalmaskodtak.

A világbajnokság győztese 600 ezer eurót kap, és még a negyeddöntős csapatok is 350 ezret vehetnek át. Az ezüstérem mellé 565 ezer, míg a bronzhoz 545 ezer euró jár, a negyedik helyet pedig 543 ezerrel jutalmazzák.

A negyeddöntőktől az idén új szabályok lépnek életbe: ha a 60 perc elteltével döntetlen az állás, az eddigi 10 helyett 20 perces "hirtelen halál" következik, majd szükség esetén büntetőkkel dől el a mérkőzés. A ráadásban az NHL-hez hasonlóan csapatonként csak négy mezőnyjátékos lehet a jégen.

Középdöntő:
E csoport (Helsinki):
Ausztria - Ukrajna 5-2 (0-0, 3-0, 2-2)
gól: Divis (23., 27.), Doyle (33.), M. Hohenberger (45., 60.), illetve Sahrajcsuk (50.), Procenko (55.)

Finnország - Németország 2-2 (2-1, 0-1, 0-0)
gól: Peltonen (9.), Nummelin (18.), illetve Soccio (5.), Kreutzer (23.)
A végeredmény: 1. Szlovákia 9 pont (27-9), 2. Csehország 9 (22-7), 3. Finnország 5 (18-10), 4. Németország 5 (11-11), 5. Ausztria 2, 6. Ukrajna 0.

F csoport, (Turku):
Lettország - Dánia 4-2 (0-0, 2-2, 2-0)
gól: Kercs (25., 52.), Sirokovs (34.), Pantelejevs (41.), illetve Grey (26.), Degn (27.)

Svédország - Svájc 5-2 (1-2, 1-0, 3-0)
gól: Sundin (9.), Tarnström (25.), Hannula (44.), J. Jönsson (48.), Nordström (51.), illetve Plüss (13., 15.)
A végeredmény: 1. Kanada 9 pont, 2. Svédország 8, 3. Oroszország 4, 4. Svájc 4, 5. Lettország 4, 6. Dánia 1.

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek (orosz-svájci 5-2, lett-orosz 2-1, svájci-lett 4-2).