Az olimpiai aranyérmes Kanada jutott elsőként a finnországi jégkorong-világbajnokság döntőjébe, miután gólgazdag mérkőzésen 8-4-re legyőzte Csehországot. A másik ágon a svédek a címvédő szlovákokat búcsúztatták.

Eredmény, 1. elődöntő:
Kanada - Csehország 8-4 (1-0, 2-2, 5-2)
Doan (11.), Heatley (24., 49., 59.), Bouwmeester (30.), Calder (44.), Horcoff (53.), Dandenault (58.) illetve Reichel (35., 40.), Hejduk (43.), Duda (58.)

Az észak-amerikai együttes remekül kezdte a találkozót és a második harmad közepén már 3-0-ra vezetett. A csehek azonban nem adták fel, s még a játékrész vége előtt egygólosra csökkentették hátrányukat. A záró felvonást aztán álomszerűen kezdte az európai csapat, s ennek köszönhetően a 43. percben már egyenlő volt az állás.

Az újabb gól valószínűleg felébresztette a kanadai játékosokat, és végül a háromszor eredményes Dany Heatley vezetésével magabiztosan nyertek, s kerültek a vasárnapi fináléba.

A másik ágon a világbajnoki címvédő Szlovákia Svédországgal került szembe, s az első harmad végén Hannula találata miatt hátrányba is került. A második húsz percben beleerősítettek északi szomszédaink, de Bondra egyenlítő találatára Sundin 50 másodperc múlva válaszolt, sőt az 52. percben már 3-1-re növelte az előnyt. Az utolsó 70 másodpercre ugyan Lasak kapus is lekorcsolyázott, de Zetterberg találata megpecsételte a világbajnok sorsát (4-1).

Szombaton a harmadik helyért a szlovákok és a csehek küzdenek (16.00), míg a vasárnapi finálét 16 órakor Kanada és Svédország együttese vívja majd (a találkozót a Duna TV felvételről, 19.30-tól közvetíti).

Eredmény, 2. elődöntő:
Svédország - Szlovákia 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)
Hannula (18:40), Sundin 2 (38:30, 41:53), Zetterberg (59:23), illetve Bondra (37:39)