Vasárnapra maradt a döntés a férfikézilabda-bajnoki cím sorsát illetően, miután szerdán a Pick Szeged (a Dunaferr ellen 32-24-re) és a Fotex KC Veszprém (Győrben 31-21-re) is győzött. A két együttes az utolsó fordulóban egymással találkozik Veszprémben.

Férfikézilabda-bajnokság, az 1-6. helyért:
Pick Szeged - Dunaferr 32-24 (18-11)
Szeged 2000 néző. Vezette: Klucsó, Lekrinszki
Szeged: PERGER - BERTA 4, Ilyés, Doros, MEZEI 7, BAJUSZ 7/2, Matic 1. Csere: PULJEZEVIC (kapus), Kotormán 2, EKLEMOVIC 6, Buday 5/2, Vadkerti, Habuczki. Edző: Dragan Djukic.
Dunaferr: Stochl - Kertész 2/1, Németh 2, Kuzmicsov, ROSTA 4/1, Marcinkevicius 4, BENE 11/5. Csere: SZATHMÁRI (kapus), Kemény, Sándor, Császár 1. Edző: Kolics János.
kiállítás: 10, illetve 10 perc.
hétméteres: 5/4, illetve 12/7.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-0, 10. perc: 6-4, 22. perc: 16-7, 28. perc: 17-11, 32. perc: 21-11, 49. perc: 26-17, 51. perc: 28-18.

A motiváltan kezdő hazaiak pillanatok alatt elhúztak négy góllal, majd Bene és Rosta találataival felzárkózott a vendégcsapat, amely ekkor régi arcát mutatta. Perger bravúrjai és Eklemovic bombái, valamint Mezei elementáris erejű bevetődései révén kilenc gólra nőtt a Szeged előnye. Bene azonban nem adta fel, így "csak" hét gól volt a különbség a félidőben.

A fordulás után megint repülőrajtot vett a Pick, s rögtön tízre nőtt az előnye. A Dunaferr sorozatban lőhette a heteseket, tizenegy percen keresztül csak büntetőből voltak eredményesek. Sok labdát szerzett a hazai gárda, de a túlzott akarat, valamint Szathmári bravúrjai miatt nem bírtak jobban elhúzni a vendégektől.

A Szeged ezzel a győzelmével már másodiknál nem lehet rosszabb, vagyis ősszel indulhat a Bajnokok Ligájában. Viszont jelen pillanatban egy ponttal többje van, mint a bajnoki címvédőnek, azaz a vasárnapi Fotex-Pick csúcsrebire maradt a döntés, amelyen a Szeged számára már egy pont is elég az üdvösséghez.

Dragan Djukic: "Ha a bajnokságot a nőihez hasonlóan szervezik, már bajnokok lennénk, így viszont egy olyan csapattal játszottunk a második helyért, amelynél tízzel több pontot szereztünk. A BL-szereplés már megvan, megyünk tovább a saját utunkon."

Kolics János: "Ez az, amikor az eredménytől függetlenül elégedett vagyok a bajnoki cím esélyesének otthonában mutatott játékkal. A második félidőben látottak már tetszettek is."