Eldőlt, hogy a magyar nőivízilabda-válogatott hétfőn 21:45 órakor Oroszország ellen mérkőzik a barcelonai világbajnokság negyeddöntőjében. Nem sikerült döntőbe kerülnie, így olimpiai kvótát szereznie toronyugrásban Hajnal Andrásnak, Lengyel Imre pedig már a selejtezőben kiesett. A műúszó csapatok viadalán és a férfi hosszútávúszók 25 km-es versenyén orosz siker született.

Az utolsó előtti esélyt kínálta a magyar műugróknak a szombati versenynap, hiszen vasárnapra már csak a szinkrontoronyugrás maradt a világbajnoki programból, márpedig utóbbiban csupán az első három hellyel jár automatikusan együtt az olimpiai részvétel is, míg a férfi egyéni toronyugrásban a legjobb 12 egyszersmind athéni ötkarikás szereplőnek is tekintheti magát. Ezért is volt hát nagyon fontos, mind Lengyel Imre, mind pedig Hajnal András számára a szombati 10 m-es viadal, amelyben tapasztaltabb, vb-negyedik és Eb-második helyekkel is rendelkező Lengyel hoppon maradt. Az történt, hogy egyre másra rontotta el az ugrásait, így a vége nem is lehetett más, mint a felettébb szerény 28. helyezés a 37 induló sorában...

Az ifjúsági Európa-bajnok Hajnal ugyanakkor fokról fokra javult. Előbb a 18., majd pedig a 15. pozícióba küzdötte magát, utolsó kísérlete nyomán pedig a hat ugrás alapján 13.-nak rangsorolták a pontozók, vagyis a 18 legjobb toronyugrót versenyben tartó középdöntő tagja lett. Itt az utolsó sorozat előtt még a továbbjutást jelentő 11. helyen állt, de végül még hárman megelőzték, így csak 14. lett, vagyis nem jutott be a döntőbe.

Csak a célfotó döntött a dobogós helyezésekről a férfi hosszútávúszók 25 km-es viadalán: az orosz Jurij Kugyinov mindössze 4 tizedmásodperccel előzte meg a spanyol David Mecát. A nőknél ugyanezen a távon a holland Edith van Dijk nyert. Szabó Gergő 5:32:27 órával a 18., Barsi Claudia 6:13:42 órával a 17. helyen végzett.