Második mérkőzésén vereséget szenvedett a magyar junior férfikézilabda-válogatott a Brazíliában világbajnokságon, így csoportjában egy ponttal az utolsó előtti helyet foglalja el. Az együttes az első fordulóbeli kínos döntetlen után Lengyelországtól kapott ki 30-26-ra.

14. férfi juniorkézilabda-világbajnokság
B csoport, 2. mérkőzés
Lengyelország - Magyarország 30-26 (16-13)
Sao Miguel, 200 néző
vezette: Dittrich, Scharf (brazil)
gól: Bielecki 10/3, Niedospial 7, Lijewski 5, Jurkiewicz 4, Kuchczynski 2, Grabarczyk 2, illetve Bakos 10, Józsa M. 4/3, Császár 4/2, Törő 3, Sándor 2, Nagy T. 1, Vadkerti 1, Tamavölgyi 1.
hetes: 3/3, illetve 5/5
kiállítás:10, illetve 20 perc

Az első mérkőzésen elért döntetlen után második mérkőzését elveszítette a magyar férfi juniorkézilabda-válogatott a brazíliai világbajnokságon. Tóth László tanítványai ezúttal Lengyelország ellen léptek pályára, s 16-13-as félidő után 30-26-os vereséget szenvedtek.

Az argentinok elleni döntetlent még lehetett kisiklásként értelmezni, s ráfogni az első mérkőzés izgalmára, ám Bakosék hétfőn pihenhettek, akklimatizálódhattak. Ennek ellenére rettentő álmosan kezdték a találkozót, s a lengyelek a svédek ellen öt gólt szerző Karol Bielecki vezetésével négy perc elteltével már 3-0-ra vezettek. A magyar gárda igazából a félidő végéig sem ébredt fel, így harminc perc után 16-13-as vesztésre állt.

A második játékrész elején a lengyel nemzeti csapat egy 5-0-s szériával 21-13-ra megugrott, Niedospial háromszor is beköszönt, ezzel jószerével a 35. percre el is dőlt a mérkőzés. A hajrában ugyan a tízgólos Bakos vezérletével faragott valamicskét hátrányából az együttes, de a vereséget nem kerülhette el (30-26). Magyarország következő ellenfele szerdán Dánia lesz.