Második csoportmeccsén 94-86-ra győzött Lettország ellen a német férfikosárlabda-válogatott a svédországi Európa-bajnokságon, s amennyiben vasárnap megveri az ugyancsak százszázalékos litvánokat is, csoportgyőztesként kerül a legjobb nyolc közé.

Nehezebb ellenfelet kapott a német férfikosárlabda-válogatott a svédországi Európa-bajnokság második játéknapján, mint pénteken. Pedig Henrik Dettmann szövetségi kapitány fiai az első összecsapáson a csoport talán leggyengébbjével, Izraellel meccseltek, de a 86-81-es győzelemért ugyancsak kellett szenvedni.

A szombati ellenfél az a lett együttes volt, amely hosszabbításban kapott ki egy pontocskával a litvánoktól. Ahogy a német Bundesliga legeredményesebb trénere, Dirk Bauermann fogalmazott: Lettország Kaspars Kambalával és Uvis Helmanisszal már kalibert képviselnek, sokkal nehezebb lesz ellenük.

Ehhez képest a német csapat villámrajtot vett, az első negyedben leiskolázták az ellenfelet (27-14). Meglepő volt, hogy a lettek mindössze 25 százalékkal dobták a mezőnykosarakat, 12 duplakísérletből mindössze három talált a gyűrűbe. A második negyedben fordult a kocka, Kambala mellé Valters, Bagatskis és Stelmahers is felzárkózott a pontgyártásban, s a 25. percre 33-30-ra feljöttek a baltiak. Ekkor Nowitzki, illetve Femerling ismét erősített, s bár csökkent az előny, de a félidőben még mindig a németek vezettek 48-41-re.

A harmadik negyedben a Dallas Mavericks német erőcsatára megszórta magát, a Nowitzki-show eredményeként a játékos 26 pontnál járt, az eredmény pedig 70-62-re módosult. A hajrá izgalmakban bővelkedett, hiszen három perccel a lefújás vége előtt négy pontra olvadt a különbség (85-81). Ekkor Demirel támadóhibát vétett, ám a lett Stelmahers triplát rontott. Demirel viszont nem tette meg ezt a szívességet a másik kosárnál (88-81).

Az utolsó percben ugyan a baltiak még időt kértek, de görcsös játékukkal nem tudtak közelebb kerülni a németekhez, akik ezzel második győzelmüket is megszerezték (94-86), s ha vasárnap megverik a litvánokat, csoportelsőként jutnak a negyeddöntőbe. A találkozó legeredményesebb játékosa Dirk Nowitzki lett 32 ponttal.