Sztárcsapatot, a görög Olimpiakosz együttesét fektette két vállra a spanyol Tau Cerámica férfi kosárlabda gárdája az Euroliga harmadik fordulójában. Dávid Kornél csapata annak ellenére 92-77-es győzelmet aratott, hogy most már mindkét argentin vb-ezüstérmes sztár hiányzott: Luis Scola hosszabb ideje sérült, s most Andrés Nocioni is kidőlt a sorból megfázás miatt. Ott volt viszont honfitársunk, aki 18 ponttal és 9 lepattanóval segítette a spanyol bajnoki éllovast.

Dávid 35 percet töltött a pályán, 14 dobásából 8 sikerült, 4 büntetőjéből 2 volt jó, 1-1 gólpassz, labdaszerzés és blokk egészítette ki a mérlegét. A hazaiak a negyedik negyed elején még 71-73-as hátrányban voltak, de akkor egy 21-4-es rohammal a maguk javára fordították a mérkőzést, melyen 36 büntetőjükből 33-at értékesítettek. A Tau ezzel csoportjában két győzelemmel és egy vereséggel áll.

Ugyanitt, a C csoportban a francia ASVEL Villeurbanne - Gulyás Róbert csapata - otthonában 77-65-re kikapott a lengyel Wroclawtól. Gulyás még mindig sérült, ezért nem játszhatott.

Tau Cerámica - Olimpiakosz 82-77 (21-29,23-14,23-18,25-16)