Az Euroleasing-Orsi Sopron női kosárlabdacsapata magabiztos győzelmet aratott a szlovákiai Rózsahegyen az Euroliga 9. fordulójában. Az Európa Kupában a Szeviép-Szeged hazai pályán szenvedett 67-64-es vereséget a görög Glyfadától.

9. forduló, A csoport:
SCP Ruzomberok (szlovák) - Euroleasing-Orsi Sopron 64-94 (17-29, 13-11, 17-22, 17-32)
Rózsahegy, 800 néző
vezette: Dolinek (cseh), Bachanski (lengyel)
a soproni pontszerzők: Zsakaluzsnaja 29, Kovacevic 26/6, Vesel 11/6, Vajda 11/9, Seres 7/3, Bielikova 6, Horváth 2, Török 2
a Ruzomberok legjobb dobói: Cikosova 18/3, Furkova 13/3

Az októberi, soproni mérkőzésen 95-60-ra diadalmaskodó magyarok a 3. percben már 11-2-re vezettek az A csoport szebb napokat is megélt (1999-ben és 2000-ben Euroligát nyert) sereghajtója ellen.

A folytatásban a légiósok nélkül felálló - és még az Orsinál is fiatalabb átlagéletkorú - ellenfél rengeteg labdát elszórt, míg a túloldalon a Natalia Hejkova vezetőedzővel együtt éppen Rózsahegyről érkezett Bielikova és az orosz Zakaljuzsnaja ontotta a kosarakat. A félidőben 10 pontra olvadt a megnyugtató előny: 30-40 volt az állás.

Térfélcsere után fordult a kocka: az eddig átlagosan 12,1 pontot szerző Laskova vállaira vette a szlovák csapatot, amely 5 perc alatt 3 pontra felzárkózott (43-46). Ekkor azonban a túloldalon jött a szerb Kovacevic - aki 16,3-as átlaggal a sorozat 5. legeredményesebb dobója -, és 16-2-es rohamra vezette a vendégeket.

Az utolsó negyed mindezek után már nem hozott izgalmakat, így a kiütéses sikert arató Sopron 5-4-es győzelmi mutatóval zárta az évet. A következő ellenfél január 15-én az olasz Chieti lesz, idegenben.

Natalia Hejkova, a Sopron szakvezetője: "Nagyon nehéz meccset vártam az elmúlt hét után. Boldog vagyok, hogy veresenyben maradtunk a továbbjutásért, megörvendeztettük hűséges szurkolóinkat és megmutattuk, hogy továbbra is számolni kell velünk!"