A spanyol férfikosárlabda-bajnokság 16. fordulójának vasárnap esti rangadóján az éllovas Tau Cerámica 81-72-re legyőzte a Pamesa Valencia csapatát, és hárompontos előnnyel vezeti a tabellát a Barcelona előtt.

Dávid Kornél a mezőny egyik legjobbjaként 17 pontot (5/8 mezőnyből, 7/8 büntetőből), 6 lepattanót, 3 gólpasszt, valamint 1-1 blokkot és labdaszerzést jegyzett. A Barcelonától elszenvedett múlt heti vereség után meggyőző játékkal javított a Tau, s Dávid is sokkal jobban játszott, mint hét közben az ASVEL elleni Euroliga-összecsapáson. A 40 percből 39 percet és 35 másodpercet a parketten töltött.

Tau Cerámica-Pamesa Valencia 81-72 (17-15, 30-16, 16-13, 18-28)
Fernando Buesa Arena, 9323 nező.
Tau: Nocioni 5, Macijauskas 29, Prigioni 8, Dávid 17, Betts 5. Csere: Calderón 8, Scola 7, Vidal 2
Pamesa: Montecchia 10, Oberto 12, Luengo 6, Tomasevic 3, Rigaudeau 7. Csere: Popovic 12, Kammerichs 4, García 8, Dikoudis 10.

A szerb-montenegrói bajnokság 11. fordulójában a Nis Vojvodina, Németh István csapata 78-51-re legyőzte a Slogát. Németh 10 pontot szerzett, a Vojvodina 8 győzelemmel és 3 vereséggel a harmadik.

NIS Vojvodina - Sloga Favorit V.M. 78-51 (15-6, 20-19, 21-13, 22-13)

A francia bajnokságban a 13. fordulót játszották. Az Adecco ASVEL, Gulyás Róbert csapata 80-74-re megverte a Paris BR-t. A 213 centis magyar center káprázatosan játszott, 24 pontot és 10 lepattanót gyűjtött, mezőnyből 10/15, büntetőből 4/6 volt a mérlege.