16 győzelemmel és 1 vereséggel fejezte be a Tau Cerámica férfikosárlabda-csapata a spanyol férfi bajnokság első félidejét. Vasárnap a baszkok Katalóniában, Lleidában (spanyolul Lérida) győztek remek hajrájukkal, s Dávid Kornél a mezőny legjobbjának bizonyult: 16 pontot és 7 gólpasszt jegyzett.

Az éllovas - amely nélkülözte a sérült argentin Nocionit, egyik legjobbját - palánk alatti fölényét próbálta érvényesíteni, Dávid, Scola és Vidal, valamint a 216 centis, de felettébb esetlen Betts révén. Kornél 38 percet és 20 másodpercet töltött a pályán, s csak azért nem negyvenet, mert kipontozódott. 16 pontját 6/11-es mezőnymutatóval érte el, 5 büntetőjéből négyet értékesített, 2 gólpassz, 1-1 labdaszerzés és blokk egészíti ki teljesítményét.

Macijauskas, a Tau zseniális litván gólgyárosa, aki 22,38-as átlaggal vezette a forduló előtt az ACB Liga mezőnyét, most csak 17 pontig jutott, és 7 büntetőjéből kettőt elhibázott. Ez utóbbi adat azért hihetetlen, mert Macijauskas előző 16 bajnokiján 103 büntetőjéből 99-et célba juttatott!

A Lleida - melynek edzője Alekszandar Petrovic, a néhai horvát kosárzseni, Drazen Petrovic bátyja - nehezen adta meg magát.