Hihetetlen izgalmakat követően, kétszeri hosszabbításban győzött az Euroleasing-Orsi Sopron nőikosárlabda-csapata, amely 56-56, majd 68-68 után 83-79-re nyert a francia Aix-en-Provence ellen az Euroliga 11. fordulójában. Az Európa Kupában a Szolnok idegenben nyert 76-65-re az orosz Kazany ellen, míg a Szeged otthon kapott ki 78-76-ra az olasz Roveretótól.

Euroliga, 11. forduló, A csoport:
Euroleasing-Orsi Sopron - Aix-en-Provence (francia) 83-79 (12-20, 18-13, 21-12, 5-11, 12-12, 15-11) - kétszeri hosszabbítás után
Sopron, 1500 néző
vezette: Banica (román), Mazic (szerb-montenegrói)
pontszerzők: Kovacevic 30/9, Horváth 13/6, Vesel 10/3, Seres 9/3, Bielikova 6, Zakaljuzsnaja 6, Török 5/3, Honti 2, Vajda 2, illetve Mandic 28/6, Lesdema 12, Lacroix 11/3, Harrower 11/3, Volnaja 10/3, Kireta 5, Villain 2.

Mindkét oldalon kihagyott helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, mígnem Kovacevic 2:15 perc elteltével betalált a francia gyűrűbe. Az ellenfél első kosarára több mint 4(!) percet kellett várni. Ezt követően viszont magára talált az Európa Kupa-győztes Aix, és az ausztrál Harrower révén átvette a vezetést.

A folytatásban az esetlegesen támadó soproniak nem tudtak 7-8 pontnál közelebb férkőzni a riválishoz, de néhány könnyű találattal a félidő végére kiegyenlítettek (30-30). A nagyszünetben 30-33 volt az állás.

A harmadik negyednek itt a 4 személyi hibánál tartó Zakaljuzsnaja, ott pedig Kireta nélkül vágtak neki a csapatok, mivel a két center korábban ütközött, és átmenetileg harcképtelenné vált. Kovacevic triplájával a 27. percben, 43-42-nél végre "előzött" az Orsi - 6-3 óta először. A lendület a 34. percig tartott, amikor a remeklő - korábban Sopronban is játszó - szerb Mandicnak köszönhetően ismét az eredményesen "zónázó" vendégek jutottak előnyhöz. A hajrában 2 másodperccel a lefújás előtt, 56-55-nél Lacroix csak egy büntetőt értékesített, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban Vesel után Zakaljuzsnaja is kipontozódott, majd Harrower büntetői után, amikor 10 másodperc volt hátra, 3 pontos hátrányba került a Sopron. Ekkor jött a mezőny legjobbja, Kovacevic, és egy triplával újból kiegyenlített (68-68).

A második "túlóra" az összegyűlt csapatszemélyik miatt nagyrészt büntetőpárbajjal telt el, melyből végül a jobban összpontosító házigazdák kerültek ki győztesen. Az összecsapás legjobbja Gordana Kovacevic lett.

Natalia Hejkova, a Sopron vezetőedzője: "Két évtizedes edzői pályafutásom során még sosem játszottam olyan mérkőzést, amely kétszeri hosszabbítás után dőlt el, és olyat sem, amelyen aggódnom kellett, hogy marad-e öt játékosom a pályán. Mindezen túl elmondhatom, hogy óriási győzelmet arattunk."