Hihetetlenül izgalmas mérkőzésen 29-29-es döntetlent ért el a magyar férfikézilabda-válogatott a szlovéniai Európa-bajnokság utolsó csoportfordulójában a házigazda ellen, ezzel a második helyen továbblépve, veretlenül került a középdöntőbe. Skaliczki László tanítványai a hétfői szünnap után a D csoport első helyezettje, Franciaország ellen lépnek ismét pályára.

6. férfikézilabda-Eb, C csoport, 3 forduló:
Magyarország - Szlovénia 29-29 (14-13)
Celje, 5500 néző
vezette: Breto, Huelin (spanyolok)
gól: Nagy L. 9, Mezei 5, Diaz 4, Iváncsik G. 4, Buday 2/2, Kertész 2, Mocsai 2/1, Mohácsi 1, illetve Jovicic 6/3, Vugrinec 5/1, Simonovic 5, Pajovic 4, Zorman 4, Kavticnik 3, Tomsic 1, Lubej 1
hetes: 4/3, illetve 4/4
kiállítás: 4, illetve 10

Egészen elképesztő körülmények vártak a magyar férfikézilabda-válogatottra a celjei csoportmérkőzések utolsó fordulójában. Az Európa-bajnokság C csoportjában két százszázalékos csapat lépett pályára a vasárnap esti mérkőzésen, s a házigazda szlovének ellen a tét a középdöntőbe vitt pontokban nyilvánult meg.

Az már a találkozó kezdete előtt eldőlt, hogy a csoportból meglepetésre Izland esett ki, amely utolsó mérkőzésén 30-30-as döntetlent ért el a csehek ellen, s mivel a két csapat gólkülönbsége egyaránt mínusz 9 volt, eggyel több lőtt góljával Csehország jutott a középdöntőbe.

Skaliczki László nyilatkozata

"Ilyen légkörben ettől a csapattól óriási eredmény, hogy pontot szerzett az olimpiáért harcoló házigazda Szlovénia ellen. Végig szoros, fej-fej melletti csata volt, s sajnos a végjátékban jött egy kis bizonytalanko-dás, és emiatt nem sikerült begyűjteni a másik pontot. Gratulálok a játékosaimnak, hogy a középdöntőnek olyan állásból vághatunk neki, amire lehet alapozni. Hétfőn utazás Ljubljanába, ahol keddtől világklasszis válogatottak várnak ránk."

(MTI)

Szlovénia 5+1-es védekezésére "válaszul" a tizedik percre Skaliczki mester Diazt Vugrinecre állította, a Celje átlövője első két lövése ugyanis védhetetlennek bizonyult. Simomovic sajnos emberhátrányból is betalált, a 14. percre mégis 7-5-re nőtt a magyarok előnye.

Diaz gólja fel is paprikázta kellően a szurkolókat, az átlövő ugyanis ütközött Skof kapussal, s bár bocsánatot kért (mellesleg vétlen volt), a közönség huhogását nem kerülhette el. Hogy ez segített-e nekünk, s rontott-e a hazai önbizalmon, ki tudja? - Nagy újabb bombája és Kertész okos szélső találatával a 16. percben már 9-5-re húzott el válogatottunk.

A félidő második felében kicsit megtorpant az együttes, Szathmári minden védhetőt hárított, megspékelte pár bravúrral, jobboldalunk viszont meg volt átkozva, három percen belül Kertész kétszer, Mocsai egyszer találta el a kapufát. 11-10-nél Skaliczki László időt kért, ami arra jó volt, hogy a csapat megnyugodva egálra hozza az utolsó perceket, így a félidőben megmaradt az egygólos, 14-13-as előny.

Hektikusan indult a csoportmérkőzések utolsó 30 perce a magyar gárda számára, előbb Kavticnik egyenlített, majd Szathmári labdaelrúgás miatt kapott két percet, ám Nagy hátrányban is eredményesnek bizonyult. 17-17-ről egy 3-0-s sorozattal kisebb lélegzetvételhez jutottunk, Iváncsik Gergő szélső létére átlövőket megszégyenítő módon szerzett gólt (20-17).

A hullámzó játék és a hazai közönség nyomása nem engedte szusszanásnyi pihenőhöz egyik felet sem, a magyarok újabb hullámvölgyét a 48. percre Jovicic egyenlítéssel büntette (22-22).

Az utolsó tíz percben félő volt, egyszer csak átveszi a vezetést a házigazda, ez az 55. percben sikerült is, ami még fájóbb, emberhátrányból (25-26). Szerencsére Mocsai pillanatokon belül egyenlített, Kastelic kiállítását Nagy László kilencedik találatával büntette, ám Jovicic hetesből ismét egalizált (27-27).

Skaliczki László időt kért, rendezte a sorokat, megbeszélte a követendő taktikát, amelynek első sarokkövét, egy gólt, Mezei helyezett el a hazai kapuban (28-27), majd Zorman egyenlítésére Iváncsik válaszolt. 29-28-nál, fél perccel a lefújás előtt Tone Tiselj kapitány is kikérte idejét, Zorman pedig beállította a 29-29-es végeredményt.

Szlovénia ezzel csoportelsőként zárt, a magyar válogatott rosszabb gólkülönbséggel a második helyre szorult, s három ponttal jutott a középdöntőbe. Az együttes a hétfői szünnap után kedden Franciaország ellen kezd (18.30), majd Szerbia (szerda, 20.30) és Németország következik (csütörtök, 16.30.)

a csoport másik mérkőzésén:
Csehország - Izland 30-30 (17-15)

A C csoport végeredménye:1. Szlovénia 5 (100-90) , 2. Magyarország 5 (91-83), 3. Csehország 1 (88-97), 4. Izland 1 (87-96).