Dávidék és Némethék győztek, Gulyásék kikaptak a nagy európai kosárlabda-bajnokságok hét végi fordulójában. A Tau Cerámica, az ACB Liga éllovasa a negyedik helyezett Ricoh Manresa otthonából hozta el a két pontot, és erősítette meg helyét a tabella tetején. Az ASVEL (Gulyás Róbert együttese) kikapott Gravelines-ben, míg a Nis Volvodina rangadót nyert a szerb-montenegrói pontvadászatban.

Dávid ugyanott folytatta, ahol a hét közepén az Euroligában abbahagyta: ismét csapata egyik legjobbjának bizonyult. A magyar center-bedobó 32 perc 22 másodperc alatt szerzett 11 pontot (4/6 mezőnyből, 3/4 büntetőből), leszedett 5 lepattanót, adott 3 gólpasszt.

Ricoh Manresa - Tau Cerámica 76-83 (17-21, 18-19, 25-22, 16-21)
Manresa:
Oliver 14, Lavina 13, Cilla 6, Brown 5, Williams 10. Csere: Martínez 2, Cisteró 3, Llorens 0, Singla 5, Espil 18.
Tau: Nocioni 8, Macijauskas 14, Prigioni 8, Dávid 11, Betts 16. Csere: Scola 17, Calderón 2, Vidal 7.

Nagy rangadót játszottak a szerb-horvát férfi kosárlabda-bajnokság - az EFES Liga - 15. fordulójában. A harmadik helyen álló KK Nis Vojvodina Újvidéken fogadta a második helyezett Hemofarm Vrsac csapatát, és nem kis részben Németh István fantasztikus dobóteljesítményének köszönhetően két ponttal legyőzte a versecieket.

A két csapat a 4. fordulóban, Versecen találkozott, és akkor a Hemofarm győzött 90-88-ra. Most szombaton Németh a második negyed utolsó másodpercében a félpályáról engedte el a labdát, amely csont nélkül hullott a kosárba, ezzel hétpontos hazai előnyt biztosítva a nagyszünetre.

"Nem ez az első ilyen kosaram a pályafutásom során. Így most izgalmasabb lesz a bajnoki hajrá" - nyilatkozta Németh. Izgalmasabb bizony, ugyanis az egy vereséggel álló éllovas Partizan Mobtel mögött a Vrsac és a Vojvodina egyaránt 12 győzelemmel és 3 veerséggel áll.

KK Nis Vojvodina - Hemfarm Vrsac 97-95 (18-16, 29-24, 32-27)
Vojvodina:
Németh 18, Suput 8, Stewart 21, Aanak 22, Gurovic 21. Csere: Ceranic 2, Savanovic 5, Radonjic 0
Vrsac: Bogavac 32, Bakic 8, Henderson 19, Topic 4, Tica 7. Csere: Bozic 17, Popovic 8, Djikanovic 0, Vasiljevic 0.

Az ASVEL a harmadik helyen álló Gravelines otthonában szenvedett vereséget, s így most harmadmagával az 5-7. helyet osztja. Gulyás 10 pontig jutott - 5/10 mezőnyből - és 4 lepattanót gyűjtött.

Gravelines - ASVEL 64-57
Gravelines: Perica 16, Strong 14, Korytek 13, Woolridge 6, Adomaitis 5. Csere:ASVEL: Owens 7, Dioumassi 0, Mrazek 6, Giffa 13, Gulyás 10. Csere: Souchu 11, Frigout 4, Taylor 6.