A Mizo-Pécsi VSK a B csoport harmadik, míg az Euroleasing-Orsi Sopron az A jelű nyolcas negyedik helyén végzett a nőikosárlabda-Euroligában, így mindkét magyar csapat bejutott a negyeddöntőbe. A pécsiek a francia Bourges-zsal, a soproniak pedig a szintén francia USVO Valenciennes-nel mérkőznek a legjobb nyolc között. A párharcok két győzelemig tartanak, s mindkét magyar együttes idegenben kezd.

Euroliga, 14. forduló, A csoport:
Euroleasing-Orsi Sopron - USK Blex Praha (cseh) 95-48 (24-11, 26-12, 23-9, 22-16)
Sopron, 1200 néző
pontszerzők: Seres 17/3, Zakaljuzsnaja 15, Vesel 15/3, Szlimák 13/3, Kovacevic 11/3, Horváth 9/9, Bielikova 8, Török 3/3, Vajda 2, Honti 2, illetve Matovic 15, Vorackova 10/6, Kleckova 7/3, Gerstnerova 6, Pechova 6, Bortelova 2, Mokrosova 2

Kissé idegesen kezdték a csapatok a mérkőzést, sok dobást hibáztak mindkét oldalon. Előbb a soproniak nyugodtak meg, és elsősorban Sanja Vesel kosarainak köszönhetően megléptek riválisuktól. A kezdeti bizonytalanság után a magyar játékosok egyre magabiztosabban használták ki lehetőségeiket, míg a vendégek nehezen kerültek dobóhelyzetbe, s általában akkor is hibáztak. Így a különbség folyamatosan nőtt, az első negyed végén 13, a második játékrészt követően pedig már 27 pont volt a differencia a két fél között.

A nagyszünet után sem változott a játék képe, a Sopron könnyedén szerezte pontjait, a cseh gárda ugyanakkor csak elvétve talált be a hazai kosárba. A harmadik és negyedik 10 percben tulajdonképpen csak a győzelem mértéke volt kérdéses, ami végül 47 pontos lett. Az Euroleasing-Orsi Sopron pedig bejutott a negyeddöntőbe, miután a francia CJM Bourges 79-70-re legyőzte a vendég spanyol Universitat FC Barcelonát. A nyolc között a soproniak a francia USVO Valenciennes-nel mérkőznek.

Székely Norbert, a Sopron pályaedzője: "Nagyon gyenge ellenfél ellen léptünk pályára, így csak a közönségünk maximális kiszolgálására kellett figyelnünk. A 100 dobott pont végül nem lett meg, de ezen kívül azt hiszem minden igényt kielégítően játszottunk, igaz, az első 8-10 percben akadtak hibák."

8. Ruzomberok 15

Azonos pontszám esetén az egymás ellen játszott mérkőzések pontaránya rangsorol.