Drámai körülmények között, jókora játékvezetői nyomásnak kitéve, 84-82-es vereséget szenvedett idegenben a CSZKA Moszkvától a spanyol Tau Cerámica férfi kosárlabda-csapata az Euroligában, s ezzel szertefoszlottak reményei a négyes döntőbe jutásra. Dávid Kornél a negyedik negyedben, a 38. percben kipontozódott, személyi hibái miatt mindössze 22 és fél percet tölthetett a pályán, nyolc pontot, 6 lepattanót és 2 labdaszerzést jegyzett.

33 másodperccel a befejezés előtt még 77-82 volt a mérkőzés állása, azaz minden lehetősége megvolt a baszk csapatnak arra, hogy behozza a hazai pályán elszenvedett 80-77-es vereségből eredő hárompontos hátrányát. Ám egy súlyos bírói tévedés - nem adtak meg egy nyilvánvaló faultot a vendégek javára -, továbbá két labdavesztés lehetővé tette a házigazdáknak, hogy megfordítsák a meccs sorsát, s ezzel biztosítsák bejutásukat a Tel Avivban esedékes Final Four mezőnybe.

Euroliga, Top 16, 5. forduló, D csoport
CSZKA (orosz)-Tau Cerámica (spanyol) 84-82 (19-28, 23-20, 23-15, 19-19)
Moszkva, 5300 néző
vezette: Picilkasz (görög), Bachar (izraeli) és Radonjic (francia)
CSZKA: Holden 17, Brown 15, Hrjapa 9, Türkcsan 18, Alexander 7. csere: Tarlac 2, Papaloukasz 11, Panov 2, Monya 0, Szavrasenko 3.
Tau: Prigioni 11, Sergi Vidal 3, Nocioni 29, Scola 12, Dávid 8. csere: Betts 7, Calderón 0, Macijauskas 10, Splitter 2.

torábbi eredmények
D csoport:
Olimpiakosz (görög) - Cibona Zagreb (horvát) 68-70
az állás: 1. CSZKA Moszkva 10 pont, 2. Tau Vitoria 8, 3. Olimpiakosz 6 (354-390), 4. Cibona Zagreb 6 (341-377)