Hiába játszott kiválóan, s vezetett négyszer is a magyar jégkorong-válogatott Norvégia ellen, végül a házigazda együttes - a mesterötöst szerző Oystein Olsen révén - 6-4-re nyert a divízió I-es világbajnokság A csoportjának harmadik játéknapján.

Divízió I-es világbajnokság, A csoport, 3. forduló:
Magyarország - Norvégia 4-6 (3-2, 0-0, 1-4)
vezette: Brent Reiber (svájci)
gól: Ladányi 2 (1:05, 12:08), Sille (18:35), Szélig (47:36). illetve Olsen 5 (6:23, 15:06, 45:55, 47:50, 48:58), Thoresen (53:11)

Két nehézkes győzelem után talán a világbajnokság legnehezebb mérkőzésére készül a magyar jégkorong-válogatott, amely a szünnapot követően a házigazda norvég együttes ellen lépett jégre. Nem is akárhogyan kezdett csapatunk, a második sor már az első percben megrázta magát, s Peterdi átadását követően Ladányi lépett ki teljesen egyedül a jobb szélen, s éles szögből, a rosszul helyezkedő Wiberg kapus mellett a kapu hosszú oldalába lőtt (1-0)

Nem sokáig örülhetett Dusan Kapusta kapitány, a hazaiak ugyanis Oystein Olsen révén - kihasználva Svasznek kétperces kisbüntetését - a hetedik percben egyenlítettek (1-1). A 12. és a 15. perc között ismét a Dunaferr, valamint a Valerenga Oslo csatára volt a főszereplő, s a koreográfia is hasonló volt: Ladányi hatalmas bombája révén 2-1-re Magyarország vezetett, Olsen pedig szép szólót követően ismét egyenlített (2-2).

A harmad hajrájában Thoresen kiállítását Sille használta ki, s az oslói közönség legnagyobb meglepetésére 3-2-es magyar előnnyel ért véget az első 20 perc.

A második harmadot kettős előnyben kezdhette válogatottunk, hat másodperces különbséggel Lund kapus, majd Ygranes is a kiállítás sorsra jutott, előbbi azért, mert kiütötte a korongot a nézőtérre (a két percet Magnussen ülte le), utóbbi Peterdit gyalulta a jégbe.

A nagy lehetőséget azonban nem sikerült kihasználni, egy életerős Ocskay-bombán kívül nem sok babér termett számunkra a norvég kapu előtt. Budai kiválóan védett, a magyar együttes is kivédekezett egy emberhátrányt, s mivel gól nem született

Alapvetően a harmadik harmad is jól kezdődött, Vikingstad két perces büntetését azonban nem sikerült kihasználni. Bezzeg a norvégok jól sáfárkodtak ellenkező esetben, s amíg Tőkési a büntetőpadon ült, Olsen már a harmadik gólját szerezve egyenlített. 47:36-nál Szélig révén ismét sikerült előnyt szerezni (a Dunaferr-védő félpályáról bikázott a hálóba), ám szinte hihetetlen, de Olsen képtelen volt hibázni, újabb két góljával mesterötöst ért el, 49 perc elteltével először volt az előny a házigazdánál (4-5)

Thoresen hatodik találata mindent megpecsételt, Norvégia végül is érvényesítette a papírformát, s megtartotta esélyét az A csoportba kerülésre. A magyarok ezen az úton akkor haladhatnak, ha pénteken legyőzik Fehororoszoszágot.

Ami a nap másik két mérkőzését illeti, az olimpiai negyedik fehérorosz válogatott nagyon nagy csatában, mindössze 5-4-re tudott csak győzni Nagy-Britannia ellen, így egyre inkább felértékelődik a britek elleni magyar diadal is.

A beloruszok már 4-1-re is vezettek, ám a második harmad vége előtt Jeff Hoad találata visszahozta a brit reményeket. Vlagyimir Csiplakov második góljára azonban már csupán Paul Moran és Jonna Phillips részéről jött válasz, a vége 5-4-es keleti siker lett.

A hollandok érvényesítették a papírformát és Kevin Hoogsteen, valamint Mark Bultje tripláival és Tommie Hartogs két találatával végül 11-2-re verte Belgiumot.