A csehországi jégkorong vébén kialakult a negyeddöntők párosítása, miután az utolsó, még kiadó helyért vívott mérkőzésen Svájc 1-0-ra legyőzte Németországot.

A helvétek elsősorban Martin Gerber kapus vállát veregethették elismerően, aki a kapujára menő 28 lövés mindegyikét hatástalanította. A kiváló védekezés persze még nem lett volna elég a győzelemhez, kellett hozzá Wirz gólja is a második harmad közepén, no meg a németek vérszegény támadójátéka, amit jól mutat, hogy hat találkozón csak tíz gólra futotta az erejükből. A svájciak ezzel a győzelemmel a legjobb 8 közé jutottak, ahol csütörtökön a szlovákok ellen játszanak.

Középdöntő
F csoport, Prága
Egyesült Államok - Dánia 8-3 (4-3, 4-0, 0-0)
Battaglia (6:46), Westrum (11:41), Cullen (15:06, 21:20), Drury (18:34), Park (30:35), Hamilton (36:56), Jillson (39:50), illetve Staal (0:28), Degn (12:12), Smidt (12:35)

Svájc - Szlovákia

Az alsóházban a kiesett csapatok mérkőzésen a franciák és a japánok különversenyt tartottak a "ki tud hamarabb két gólt ütni" kategóriában, amit végül a gallok nyertek meg 14 másodperces teljesítménnyel, igaz az ázsiaiaknak sem kell szégyenkezni a 28 szekundum alatt szerzett két találattal.

Alsóház, Prága:
Franciaország - Japán (0-2, 2-0, 0-0)
gól: Mortas (31:32), M. Rozenthal (31:46), illetve K. Ito (09:41), Miyauchi (10:09)