A Vasas diadalmaskodott a férfi vízilabda bajnoki döntő rájátszásának második, megismételt mérkőzésén, 12-8-ra verve a címvédő Honvédot.
Döntő, megismételt 2. mérkőzés
Domino-BHSE - Vasas-Plaket-Euroleasing 8-12 (2-3, 2-3, 2-2, 2-4)

Szívós megúszásból szerzett előnyt a Honvédnak, de az első negyed végén már a Vasas vezetett eggyel. Mi több, Madaras - Gergely kapus segédletével született - második találatával, majd Varga T. "mérföldes" bombájával a második 7 percben 5-2-re meglépett a piros-kék gárda, s a félidőre csak eggyel tudta csökkenteni hátrányát a bajnoki cím védője (4-6).

A harmadik játékrészben tartották a "követési távolságot" a felek, igaz, Varga Zs. szép gólja előtt Biros révén már egészen közel került (6-7) a trónkövetelőhöz a Honvéd. A zárónegyed nyitányaként született méretes Kásás-löket, és Vindisch rendkívül okos - ejtéses - gólja azonban, legalábbis ezen a mérkőzésen, mindent eldöntött.

A motiváltabb Vasas rászolgált a győzelemre, ami azt is jelentette, hogy az angyalföldi alakulat egyenlített. A döntősorozat immár "normális" harmadik összecsapását szombaton 18.30 órától játsszák, ismét csak a Hajós-uszodában.

Az 5. helyért, 1. mérkőzés:
UTE-Taxi 2000 - Szeged-Beton VE 12-11 (3-3, 2-2, 3-3, 3-3, 0-0, 1-0)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc második találkozójára hétfőn kerül sor.

A 7. helyért, 1. mérkőzés:
ZF Hungária-Egri VK - OSC-British Knights 5-6 (1-2, 1-1, 2-1, 0-0, 1-2, 0-0)
Az egyik fél második győzelméig tartó csata második találkozójára vasárnap kerül sor.